Středula v problémech: nemá dostatek podpisů pod svoji kandidaturu na Hrad a čas se krátí

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula se dostává do časové tísně, neboť nemá dostatek podpisů pod svoji kandidaturu v přímé volbě prezidenta. Redakci INFO.CZ to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Samotný Středula, a platí to také o lidech z jeho volebního týmu, v čase, kdy tento text vznikal, na naše dotazy nereagoval.

Termín, do kdy musí všichni občanští kandidáti odevzdat podpisové archy, je 8. listopad. A podle našich informací měl Středula v čase, kdy se konala velká odborářská demonstrace v Praze na Václavském náměstí (8. října), jen okolo pětadvaceti tisíc podpisů. Minulý týden jich snad bylo už přibližně třicet tisíc. I to je ale pořád zoufale málo, reálně jich totiž občanský kandidát na Hrad nepotřebuje padesát tisíc, jak předepisuje zákon, nýbrž aspoň šedesát tisíc a více.

Jak jsme už dříve psali, Středulovi se sběrem podpisů pomáhají Mladí sociální demokraté. Jejich předseda Lukáš Ulrych nám v červnu letošního roku prozradil, že s tím začali na začátku května. Sesbírat jich podle původního plánu chtěli až osmdesát tisíc. 

Tento týden v pondělí jsme Ulrycha oslovili s tím, zda je pravda, že se jim to nedaří. Kontaktovali jsme také přímo Josefa Středulu. Nikdo z nich o tom ale nechce mluvit. Jisté je tak snad jenom to, že se nemíní vzdát a podpisy budou v ulicích českých a moravských měst sbírat do poslední chvíle.

Josef Středula
sinfin.digital