Vojtěch končí jako ministr zdravotnictví. Štafetu v boji s koronavirem přebírá epidemiolog Prymula

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí ráno oznámil, že končí ve funkci. „Panu premiérovi jsem už předal svou rezignaci. Chci tím vytvořit prostor pro nové řešení epidemie koronaviru,“ uvedl na tiskové konferenci. Jeho resort čelil opakované kritice za nezvládnutý boj s covidem. Vojtěcha by v čele ministerstva zdravotnictví měl nahradit epidemiolog Roman Prymula. 

Vojtěch uvedl, že přišel na ministerstvo zdravotnictví prosadit systémové změny. Epidemie koronaviru je však prý znemožnila dotáhnout do konce. „Myslím si, že jsem pro zdravotnictví pracoval na maximum. Práci ministra jsem vykonával srdcem a ze všech sil,“ řekl s tím, že za jeho éry se podařila řada změn ve zdravotnictví dokončit nebo nastartovat.

Odstupující ministr zdravotnictví je přesvědčen, že udělal maximum pro zvládnutí epidemie covid-19. „Nemám se zač stydět,“ míní Vojtěch. „Myslím si, že jsme se všemi kolegy ve dne v noci dělali maximum, abychom uchránili naše občany před nákazou. Dovolím si tvrdit, že jsme první vlnu zvládli velmi dobře,“ uvedl. Vojtěch nyní zůstává poslancem, chce se věnovat dále zdravotnictví. 

Covidové autority vs. „autority“: Proč dnes radí v Česku instalatéři elektrikářům

sinfin.digital