Covidové autority vs. „autority“: Proč dnes radí v Česku instalatéři elektrikářům

KOMENTÁŘ MARKA KERLESE | Světově proslulý biolog Vojtěch Novotný napsal koncem týdne na Facebook: „Je naprosto v pořádku nechat kardiologa poradit epidemiologům a virologům jak na covid-19, za předpokladu že on je potom na oplátku nechá zkusit opravit chlopeň u nějakého svého pacienta.“ Trefnější popis současného sporu o to, kdo je větší odborník na covid, asi není možné najít.

Na sociálních sítích i v médiích se střídají nejrůznější odborníci s tituly za jménem i před jménem, aby světu sdělili svůj názor na řešení covidové pandemie v Česku. A vůbec už nezáleží na tom, zda jsou to lidé takzvaně z oboru či nikoliv. I když tahle „rozpolcenost intelektuálních elit“ může na první pohled vypadat jako specifikum současné koronavirové krize, v menší míře se tenhle fenomén projevoval i v minulosti. Jen se teď kvůli covidu ukázal v plné nahotě.

Kdysi jsem se ptal docenta Milana Daniela ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ), jednoho z nejrespektovanějších českých odborníků na klíšťata, jak se mají lidé vyznat v té nekonečné změti nejrůznějších laických a odborných doporučení na obranu proti klíšťatům. Stačí se totiž podívat na internet. Někdo radí před návštěvou lesa vitamín B, druhý šalvějový olej, třetí vůbec nic, protože je klíště podle něj vlastně neprávem zveličovaná hrozba. 

ANO vzdává senátní boj o hlavní město. To je debakl, který se mu může vymstít

sinfin.digital