Volební výbor k ČT trval půl hodiny, poslanci nestihli nic. „Je to blamáž,“ kritizuje Stanjura

Poslanecký volební výbor, který byl svolán kvůli situaci v České televizi, skončil blamáží. Aniž by se všichni zúčastnění dostali ke slovu, výbor musel být přerušen kvůli pokračujícímu jednání pléna Poslanecké sněmovny. Nikdo neřekl prakticky nic, a to se na jednání dostavili také radní České televize včetně končícího předsedy Reného Kühna.

Nakonec si zástupci volebního výboru odhlasovali, že budou pokračovat 8. prosince. Do stejného termínu má Rada ČT dodat písemné vyjádření k odvolání Dozorčí komise. Je pravděpodobné, ba skoro jisté, že tou dobou bude mít Rada ČT zvoleného nového předsedu i Dozorčí komisi. Pokud senátoři ve čtvrtek vyzvali poslance, aby se zabývali odvoláním Dozorčí komise s tím, že bylo nezákonné a že by měli být odvoláni všichni radní, kteří pro odvolání komise hlasovali, poslanci se k tématu prakticky vůbec nedostali. Natož aby si odhlasovali nějaké usnesení.

Během třiceti minut to ostatně ani nešlo. Nakonec se zákonodárci začali dohadovat, kdo a proč jednání výboru na tak krátkou dobu vymyslel a svolal. „Je to blamáž. Než blbě, raději vůbec. Příští týden je poslanecký týden. Co tak hoří, abychom se nesešli. Co se od nás očekávalo, proč jste to, pane předsedo, dneska svolal,“ kritizoval svolání volebního výboru Zbyněk Stanjura z ODS. Barbora Kořanová a Marcela Melková (obě hnutí ANO) mezitím odběhly, nejspíš na jednání sněmovny.

Ředitel ČT není důležitý, důležitá je svoboda. Platilo to v roce 2000, platí to i letos

sinfin.digital