Vyhoření, plánovaný prodej Alzy a teď bouřlivý rozvod. Manželka tajemného miliardáře Aleše Zavorala exkluzivně promlouvá

Přední místa v žebříčku nejbohatších mužů Česka neznamenají automaticky recept na štěstí. Platí to i pro jednoho z nejtajemnějších tuzemských miliardářů, zakladatele online obchodu Alza.cz, podnikatele Aleše Zavorala. Jeho manželka Lidija Zavoralová v obsáhlém svědectví pro INFO.CZ, jehož úryvky zveřejňujeme v následujícím textu, popisuje společnou historii, manželovo vyhoření, společné budování obřího byznysu i jeho zvažovaný prodej, ale také události, které ji samotnou nedávno dovedly k dramatické žádosti o rozvod.

„Měl to být férový a pohodový rozvod bez nějakých bouřek. Alespoň tak jsem si to původně plánovala,“ začíná obsáhlé vyprávění Lidija Zavoralová, manželka zakladatele Alzy Aleše Zavorala. Žádost o rozvod podle svých slov podala 30. května 2019. Tehdy si ještě myslela, že půjde maximálně o záležitost několika týdnů až měsíců. „Nic jsem po Alešovi vlastně nechtěla. Jen aby mě nechal jít,“ říká. Předpokládala, že přesto zůstane ve své poradní roli ve společnosti Alza.

Jak ale Lidija tvrdí, její představa nemohla být dále od toho, co následovalo.

Aleš Zavoral je jedním z nejbohatších Čechů, magazín Forbes ho loni zařadil na 12. místo s majetkem 18 miliard korun. Zároveň patří k nejvíce tajemným českým superboháčům. Své soukromí si hlídá s extrémní pečlivostí. O jeho životě se toho, až na drobné útržky, jako je například přátelství s majitelem Seznamu Ivem Lukačovičem, mnoho neví.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč chtěl Aleš Zavoral Alzu prodat?
  • Jak vznikla jediná veřejně známá fotografie tajemného miliardáře?
  • Jak se Zavorali poznali a kdy přišel zvrat?
  • A o co jde nyní u soudu?
sinfin.digital