Z těchto záběrů se tají dech. Muž spadl před rozjetý vlak, zachránil ho strojvedoucí

Info.cz

Neuvěřitelné štěstí měl ve středu starší muž, který v Suchdole nad Odrou spadl na koleje před přijíždějícím vlakem společnosti LEO Express. Zachránila ho rychlá reakce strojvedoucího, kterému se na poslední chvíli podařilo zastavit vlak. 

Muž si podle mluvčí LEO Expressu Kateřiny Veitové zřejmě chtěl zkrátit cestu nedovoleným přechodem přes koleje. "Vzhledem k tomu, že vlaková jednotka již přijížděla sníženou rychlostí, ale také díky včasné reakci našeho strojvedoucího a dynamickým vlastnostem našich vozidel, se podařilo zcela zastavit jednotku a zabránit tak neštěstí," uvedla. Dodala, že na místo přispěchali na pomoc lidé, kteří stáli u nádražní budovy, a z kolejiště muže odvedli.

„Je nutné mít na paměti, že brzdná dráha vlaku i při snížené rychlosti neodpovídá brzdné délce osobního automobilu, a od začátku brždění do úplného zastavení potřebuje delší časový úsek. V tomto případě, díky souhře několika faktorů, nedošlo ke zranění či ztrátě na životě. Apelujeme však na cestující, aby zbytečně neriskovali své zdraví, a při příchodu k vlaku využívali cesty k tomu určené“ doplnil Jakub Svoboda, výkonný ředitel společnosti LEO Express.

sinfin.digital