Zeman svěřil své zdraví Homolce. Lékařské konzilium rozpustil

Lékařské konzilium, které pečovalo o zdraví prezidenta Miloše Zemana, se už neschází. Dvaasedmdesátiletá hlava státu ale zdravotní stav nezanedbává. Lidové noviny zjistily, že prezident několikrát ročně dochází na pravidelné zdravotní prohlídky k expertům v Nemocnici Na Homolce.

Naposledy navštívil Zeman nemocnici v pondělí. „Ano, v pondělí jsme prohlídku skutečně dělali,“ potvrdil informaci Lidovým novinám lékař Miloslav Kalaš.

Zeman odhalil, jak je na tom se zdravím

Kromě specialistů z Homolky využívá hlava státu příležitostně také služeb jiných lékařů. „K panu prezidentovi přijíždějí lékaři podle toho, jak je zrovna potřebuje. Má samozřejmě svého zubaře, očaře nebo ortopeda,“ vysvětlil Martin Holcát, který stál v čele lékařského konzilia. To se však už delší dobu nesešlo. Holcát odhaduje, že svoláno by mohlo být jen v případě nějakého většího zdravotního problému. „Když pomyslím na okolnosti, při nichž by konzilium zase začalo pracovat, můžeme říci, že je štěstí, že se dnes nescházíme,“ uvedl lékař pro Lidové noviny.

Nejvýraznějším prezidentovým zdravotním neduhem je cukrovka a s ní spojená neuropatie. Tedy nemoc nervů, která způsobuje necitlivost nohou od kotníků dolů. Prezident kvůli nemoci špatně chodí, a proto se musí při chůzi opírat o hůlku. Jak také přiznal, hůře slyší. Jinak svůj stav považuje za stabilizovaný.

Bude Zeman znovu kandidovat? Víme, co rozhodne ..

O prezidentově zdraví se v médiích hojně diskutuje zejména v souvislosti s obhajobou mandátu. Své rozhodnutí, zda bude kandidovat podruhé, chce Zeman oznámit v březnu. Že by mu obhajobu mandátu zmařilo podlomené zdraví, ale jeho okolí odmítá. „Bývá unavený, ale výrazně nemocný není,“ píší Lidové noviny s odkazem na nejmenovaný zdroj.

SDÍLET
sinfin.digital