Dolínek: Lipovská vědomě zmátla část Rady ČT. Šlo o naplánovaný krok jedné vlivové skupiny

Petr Dolínek je jediným sociálním demokratem ve sněmovním volebním výboru a na rozdíl od koaličních partnerů z ANO je kritický k situaci v Radě ČT. Včera při zasedání výboru mimo jiné řekl, že mu je jedno, jakým způsobem rada odvolávala svou dozorčí komisi v roce 2010, což je případ, kterým opakovaně argumentuje radní Hana Lipovská. ČSSD podle Dolínka nesouhlasí s tím, co se stalo, a Rada ČT to podle jeho slov musí napravit.

Na volebním výboru jste zmínil, že nechápete, proč vám píše Jana Bobošíková. Co vám píše?

S paní Lipovskou se podepsaly pod stanovisko, ve kterém zdůvodňují, proč a jakým způsobem byla odvolána Dozorčí komise Rady ČT, což považuju za naprosto absurdní. Proč se v tom paní Bobošíková, která není členkou Rady ČT, navíc nebyla k ničemu podobnému vyzvána, angažuje?

I kdybych přistoupil na argumentaci radního Pavla Kysilky, se kterou hluboce nesouhlasím, tedy že něco udělali v dobré víře, tak je velmi dobře vidět, že šlo o jasně naplánovaný krok určité vlivové skupiny. Hana Lipovská vědomě zmátla část Rady ČT k tomu, že hlasovala pro něco, co není podle legislativního odboru sněmovny v souladu se zákonem.

sinfin.digital