Dramatická Rada ČT: Lipovská proti Dvořákovi rozjela pečlivě připravenou akci

Radní ČT Hana Lipovská stupňuje tlak na generálního ředitele televize. Petr Dvořák je podle ní v robustním střetu zájmů, a to kvůli svému angažmá ve firmě Gopas, kterou spoluvlastní s Ladislavem Bartoníčkem z PPF. Jednání Rady ČT bylo vyhrocené – už jen kvůli nestandardní přítomnosti policie – ale k pokusu o odvolání ředitele radní nepřistoupili. Zjevně k tomu pořád nemají dost hlasů.

Lipovská měla dlouhý a předem připravený projev, ve kterém ale nepadlo nic novému oproti tomu, co řekla už na minulém jednání rady. A přestože nešlo o improvizaci, bylo svým způsobem pozoruhodné, co všechno do svého vystoupení dokázala dostat. Jeho těžiště bylo v angažmá Petra Dvořákovi ve firmě Gopas (popisovali jsme před časem zde), Lipovská ale šermovala také daňovými ráji, nepřehlednými strukturami, kriminálními figurami, televizí O2, televizí Nova, střetem zájmů a v neposlední řadě také třeba ohrožením bezpečnostních zájmů České republiky. Lipovská dokonce s tím, co zjistila, seznámila několik sněmovních výborů včetně bezpečnostního anebo Bezpečnostní radu státu. 

Znovu šlo o pečlivě připravenou akci, o které část radních opět neměla dopředu tušení. Lipovská opakovaně řekla, že vychází z materiálů, které měli mít radní před sebou. Měli, ale ne všichni. Podle našeho zjištění v danou chvíli minimálně tři z nich žádné podklady nedostali. Nakonec si je museli ze sekretariátu rady nechat zaslat zpětně, a tedy znovu byli nuceni hlasovat o něčem, s čím se dopředu nemohli dostatečně a v klidu seznámit.

Z materiálů Hany Lipovské
sinfin.digital