Moderátorka Markéta Fialová na CNN Prima News přetáhla i část týmu Střepin

S blížícím se startem zpravodajské televize CNN Prima News se vyostřuje přetahovaná nejen o některé novináře, ale rovnou i o celé výrobní televizní týmy. Jak INFO.CZ zjistilo, moderátorka Markéta Fialová, kterou televize Prima do připravované stanice odlákala z konkurenční Novy, si s sebou z barrandovského kopce bere i část týmu, který její pořad Střepiny připravoval.

„Markéta Fialová si k sobě na CNN Prima News od ledna přetáhne skoro celý tým Střepin,“ uvedl pro INFO.CZ jeden z insiderů. Jak se následně potvrdilo, redakci Střepin by měli kvůli odchodu Fialové na Primu opustit minimálně dva redaktoři pořadu.

To na přímý dotaz říká i televize Nova. „S Markétou Fialovou odešli ze Střepin dva členové týmu, který pořad připravovali,“ vysvětluje šéfka komunikace Novy Lucie Melecká. Spolu s tím odmítá, že by odchody Fialové či části štábu měly mít dopad na kvalitu a kontinuitu programu. „Diváci se nemusejí obávat, redakce byla okamžitě doplněna dlouhodobě zkušenými reportéry a pořad v žádném případě neutrpí na kvalitě.“

Holec: Mynář vzal projev za Zemana, musel ho upřímně nenávidět. Vidíme mentální úpadek

Nástupkyně Markéty Fialové, Michaela Indráková, se sice v nové pozici rychle osvědčila, lze ale jen těžko předpokládat, že by na Barrandově měli z odchodu Fialové a minimálně dvou členů týmu Střepin radost. Tím spíš že jde o významný zpravodajsko-publicistický pořad se sledovaností okolo milionu diváků. 

Tisková mluvčí Primy se (již takřka tradičně) omezila jen na odpověď bez komentáře. „V tuto chvíli stále platí, že o vývoji projektu CNN Prima News budeme rádi v pravý čas informovat,“ uvedla Gabriela Semová.

Televizní kanál CNN Prima News by měl podle aktuálních plánů začít vysílat v dubnu příštího roku. O odkladech a komplikacích, které star projektu provázejí, jsme jako první psali zde.

SDÍLET
sinfin.digital