Čínské utahování opasků: Komunisti už na sjezdu nebudou mít zdarma krevety ani sestřih

V hotelových pokojích nebude nabízeno zdarma ovoce, bezplatné nebudou ani kadeřnické a kosmetické služby a z jídelních lístků zmizí krevety. S tím musejí nově počítat delegáti sjezdu Komunistické strany Číny, který začíná ve středu v Pekingu. Zmíněná opatření jsou v souladu s politikou prezidenta Si Ťin-pchinga, který za jeden z hlavních cílů své vlády stanovil nesmlouvavý boj proti korupci a přehnanému luxusu, uvedla agentura Reuters.

Wang Li-lian byl jedním z lidí, kteří měli na starosti služby pro delegáty při třech předchozích stranických sjezdech. V neděli prohlásil, že tentokrát bude servis pro delegáty skromnější. Už nebudou v hotelech vítáni obřími transparenty ani nákladnými kyticemi, jak tomu bylo zvykem. Největší rozdíl ale bude v pokojích a jídle, uvedl Wang.

Vyžírkové jménem republiky: Miloš Zeman na cestách. Komentář Zdeňka Šarapatky

„V hotelových pokojích už nebude v nabídce zdarma ovoce," řekl Wang. Také jídlo bude domáčtější a prostší. "Žádné mořské okurky, garnáti, nic takového," dodal.

Delegáti nebudou moci využívat bezplatně služby kadeřníků ani kosmetických salonů.

Prezident Si Ťin-pching se sám snaží jít příkladem v nenákladném způsobu života. Čínská státní média opakovaně upozorňují na to, že se na svých cestách po zemi stravuje velmi prostě. V médiích se také často objevují varovné příklady představitelů usvědčených z korupce, kteří vlastnili několik domů, pořádali opulentní hostiny a nashromáždili velké množství zlata.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Prezident varoval, že korupce - pokud by se proti ní rezolutně nezakročilo - by mohla komunistickou stranu zcela zničit.

SDÍLET
sinfin.digital