Další drama v Bílém domě: Rusové se chlubili, že mohou přes Flynna řídit Trumpa

ekb

Zatímco FBI prověřuje možnou spolupráci mezi Ruskem a zástupci předvolební kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa s cílem ovlivnit loňské prezidentské volby, odhalují se další informace o vazbách Trumpova bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna na Kreml. Podle zdrojů CNN se ruští představitelé v rozhovorech během americké prezidentské kampaně chlubili, že mají s někdejším Trumpovým bezpečnostním poradcem Michaelem Flynnem natolik silné vztahy, že by ho mohli využít k ovlivnění Donalda Trumpa a jeho týmu. 

Rozhovory, které během předvolební kampaně zachytily americké zpravodajské služby, naznačovaly, že Rusové považují Flynna za spojence a mohli by ho využít ve svůj prospěch. Po zvolení Donalda Trumpa prezidentem se Michael Flynn stal národním bezpečnostním poradcem, po třech týdnech ale odstoupil právě kvůli zjištění o napojení na Rusy.

K rezignaci byl Flynn donucen poté, co deník The Washington Post zveřejnil informaci, že soukromě jednal s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem o amerických sankcích proti Rusku. Schůzka proběhla ještě před inaugurací, což zákony USA nedovolují.

Počty dětských uprchlíků prudce rostou. Hlavně je nezavírejte do detenčních táborů, volá UNICEF

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital