Drama v italských horách nebere konce. Podle záchranářů jsou pod masou sněhu stále živí lidé

V hotelu, který ve středu smetla lavina, jsou podle záchranářů vzduchové kapsy. Uvedli, že ačkoli šance na přežití dál klesá, pod troskami stále můžou být živí lidé. V uplynulých dnech se zázračně podařilo vyprostit devět přeživších a nalezeno bylo pět mrtvých. Dalších 23 lidí se pohřešuje.

Záchranáři v horách v centrální Itálii neztrácejí naději, i když se podle italských médií z hotelu 24 hodin neozvaly žádné hlasy.

Záchranáři vytáhli z hotelu po dvou dnech živé lidi. Záchranu zachycuje video.

Záchranáři navzdory víře, že někoho najdou, upozorňují, že s časem se šance na přežití v chladném prostředí snižuje. Už 24 hodin se jim i přes ohromné úsilí nepodařilo narazit na známky života.

V oblasti Abruzz, kde leží postižený hotel Rigopiano, navíc prší, takže sníh těžkne, což záchrannou operaci komplikuje. Podle úřadů také hrozí další laviny.

Jak přežít lavinu? Radí expert

Mezi zachráněnými byly čtyři děti. Italské sdělovací prostředky citovaly jednoho ze zachráněných, který popsal, jak děti přežily. Tři z nich byly v době závalu v místnosti s kulečníkem, která zůstala neporušená. Z vedlejší místnosti slyšely hlasy matky a bratra jednoho z nich. I když tam byla tma, podařilo se jim najít lahve s vodou a nutellu, takže přežily 48 hodin do příchodu záchranářů.

I když v sobotu záchranáři slyšeli z trosek hluk, mohlo jít podle nich o praskání materiálu zasypaného tunami sněhu. Lidské hlasy už prý ale slyšet nejsou.

 

 

SDÍLET
sinfin.digital