Neuvěřitelný příběh z hotelu pod lavinou: Žena 40 hodin udržovala pod sněhem oheň. Přežila ona i její děti

Michaela Kratochvílová

Italský kuchař Giampiero Parete odešel do auta pro prášky na bolest hlavy, když udeřila lavina. V hotelu Rigopiano, kde muž pracoval a právě trávil dovolenou, zůstala pohřbená pod sněhovým příkrovem i jeho manželka s dětmi Ludovicou a Gianfilippem. Žena si v krizi udržela duchapřítomnost a zachránila své děti i další zasypané.

Logické myšlení v krizové situaci zachraňovalo v horském hotelu Rigopiano životy. Manželka Giampiera Pareteho využila toho, že budovu skvěle zná, a vyhledala kuchyni, kam zavedla své děti a další tři muže. Bylo jí jasné, že pokud se mají dočkat příchodu záchranářů, bude potřebovat pro ně i pro sebe dostatek potravin.

FOTOGALERIE: Naději neztrácejí. Záchranáři dál bojují o životy pod italskou lavinou

Společnými silami pak udržovali pod pětimetrovou vrstvou sněhu čtyřicet hodin oheň. Ten je zachránil nejen před prochladnutím. Stoupající dým totiž zpozorovali v pátek ráno záchranáři a následně přeživší po dvou dnech objevili. Maminka s chlapcem byly první, koho dostali z masy sněhu. Oba jsou podle záchranářů v dobré kondici. Matka zároveň týmu popsala, kde najdou její dcerku, která je rovněž v pořádku.

Giampiero Parete se přitom večer předtím už pomalu vzdával jakýchkoliv nadějí. „Přišel jsem o všechno,“ odpovídal na dotazy médií. Na sociální síti se mu scházely jedna za druhou kondolence, ale také vzkazy, ať je silný a nic nevzdává, že naděje umírá poslední.

Jak přežít lavinu? „Plavte, pokud se zastaví, už moc nezmůžete,“ radí záchranář

Kuchař s rodinou využil výhodné zaměstnanecké nabídky ubytování a vzal své nejdražší na hory také proto, že chtěl malé Ludovice připravit krásnou oslavu jejích šestých narozenin. Tragédie v hotelu zastihla celkem na 30 lidí a mnoho z nich štěstí nemělo. Myšlenky Pareteho tížily v dlouhých okamžicích po pádu laviny, než přišla zpráva, kterou už ani nečekal – po 43 hodinách vyprostila horská služby jeho milované ze sutin.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

SDÍLET
sinfin.digital