Hon na vraha z Istanbulu pokračuje. Vyšetřovatelé mají jeho zbraň a znají identitu obětí

Lukáš Pospíšil

Michaela Kratochvílová

Vyšetřování novoročního teroristického útoku v Istanbulu pokračuje. Po muži, který na vyhlášené diskotéce krátce po půlnoci postřílel 39 lidí pátrají tisíce policistů. Podařilo se identifikovat už téměř všechny oběti, z velké části se jedná o cizince. Premiér země také popřel původní informace, že střelec byl v převleku Santa Clause, který včera měli mít na sobě i někteří z policistů.

Po dni vyšetřování je možné poměrně přesně zrekonstruovat, co se přibližně hodinu a půl po půlnoci stálo. K vyhlášenému nočnímu klubu, kde v tu dobu bylo podle některých zdrojů až 800 lidí, se zhruba v 1:15 místního času taxíkem dostavil neznámý muž. Z kufru auta vytáhl zavazadlo, z něj automatickou zbraň a začal střílet po policistech a ochrance stojící před budovou. Pak vtrhnul dovnitř.

Podle svědků stojících před klubem se střelba ozývala sedm minut a muž za tu dobu dvakrát přebíjel, jak uvedla CNN. Potom odložil bundu i zbraň a z místa zmizel v jiném oblečení neznámo kam. Převlek Santa Clause, o kterém ze začátku mluvili někteří ze svědků, na sobě neměl. Odpoledne to potvrdil premiér země Binali Yildirim.

Smrt na břehu Bosporu. Mezi oběťmi z klubu je i přeživší prosincového bombového útoku

sinfin.digital