Je po smrti. Podezřelého z berlínských útoků zastřelila italská policie

Anis Amri se dostal do kontaktu s policejní hlídkou a padl při přestřelce ve městě Sesto San Giovanni poblíž Milána. Informaci přinesla agentura Reuters a italská média ukázala místo, kde se to stalo. Amri byl hlavním a zároveň jediným podezřelým z pondělního teroristického útoku v Berlíně, kde kamion vjel na vánoční trh. Mezi 12 mrtvými je i česká občanka.

Dva policisté Amriho požádali o doklady, ten ale zakřičel „Alláhu akbar“ a muže napadl. Při následné přestřelce zemřel.

 

Amri se do Itálie dostal navzdory přísným bezpečnostním opatřením a rozsáhlému pátrání. Cestoval vlakem přes Francii.

Německá média dříve informovala o tom, že se pátrání dál soustředí hlavně na Berlín. Vyšetřovatelé se podle deníku Tagesspiegel opírali o několik indicií. Amri byl prý zraněný v obličeji takovým způsobem, že by byl na veřejnosti mimořádně nápadný. Informace agentury Reuters ale tyto zprávy staví do nového světla.

„Další česká oběť v Berlíně je nepravděpodobná,“ říká po útoku ministr Zaorálek

Vyšlo také najevo, že průmyslová kamera Amriho zachytila v berlínské čtvrti Moabit zhruba osm hodin po útoku. Na snímku Amri stojí na místě, kde se shromažďují salafisté.

Kvůli pondělnímu útoku zavádí německá policie přísnější opatření i v dopravě. Na letištích a nádražích posiluje ostrahu. Policisté se ve zvýšené míře zaměří také na 30kilometrové pásmo u německých hranic.

Další bota německých policistů. V Kolíně hlídkovali s nenabitými zbraněmi

 

 

SDÍLET
sinfin.digital