„Je pod naši úroveň.“ Putin odmítl odvetu za americké sankce

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v reakci na protiruské sankce Spojených států dnes navrhnul prezidentovi Vladimiru Putinovi vyhoštění 35 amerických diplomatů. Šéf Kremlu to ale odmítl. Informovala o tom agentura TASS. Washington ve čtvrtek oznámil, že kvůli ruským snahám ovlivnit prezidentské volby v USA uvalil na Moskvu sankce a vypověděl 35 ruských diplomatů.

Lavrov původně Putinovi navrhl vyhoštění 31 zaměstnanců americké ambasády v Moskvě a čtyř diplomatů z generálního konzulátu USA v Petrohradě. "Nevzdáváme se práva na odvetu, ale neklesneme na úroveň této 'kuchyňské' diplomacie. Přijmeme další kroky k obnovení rusko-amerických vztahů podle toho, s jakou politikou přijde nová administrativa budoucího prezidenta Donalda Trumpa," řekl ruský prezident. 

Odplata. Obama kvůli hackerským útokům vyhostil 35 ruských diplomatů

Televizní stanice CNN s odvoláním na americké činitele již dříve informovala, že ruské úřady rovněž rozhodly o uzavření angloamerické školy v Moskvě. Uzavřenou školu navštěvují děti zaměstnanců americké, britské a kanadské ambasády a také dalších anglicky mluvících cizinců žijících v metropoli. Ruské ministerstvo zahraničí ale tuto zprávu popřelo. 

Putin na koni. USA na Blízkém východě vyklízejí pozice

Spojené státy v rámci sankčních opatření zablokovaly ruskému personálu přístup do dvou komplexů vlastněných ruskou vládou v New Yorku a ve státě Maryland, další sankce míří na ruskou civilní tajnou službu FSB a vojenskou rozvědku GRU.

SDÍLET
sinfin.digital