Konec vstřícné Merkelové, chce zakázat zahalování obličeje v Německu

Německá kancléřka Angela Merkelová, která měla dosud poměrně vstřícný postoj k přílivu imigrantů do Německa, chce, aby bylo zakázáno „zahalování obličeje, kde jen to je možné“. Podle ní úplné zahalování obličeje nepatří k Německu. Pokud by podobný návrh prošel, muslimské ženy by nemohly v Německu chodit v takzvaném nikábu a v burce.

Německé právo má vždy přednost před rodinným právem nebo šaríou, zdůraznila dnes Merkelová na sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU), které předsedá.

„Tady v Německu platí zákony naší země a to pro všechny bez výjimky," nechala se slyšet Merkelová, která se postupně snaží měnit svou uprchlickou politiku. Všichni lidé, kteří již déle žijí ve spolkové republice nebo do ní teprve nedávno přišli, musí respektovat důstojnost ostatních, rovnoprávnost mužů i žen, svobodu náboženství nebo vyjadřování. „Nechceme žádné paralelní společnosti," podotkla také.

Kdo nechal natočit Forejta a co to může vypovídat o Zemanovi?

„V komunikaci mezi lidmi, která u nás hraje tak důležitou roli, ukazujeme obličej. Proto je u nás úplné zahalování nepatřičné. Mělo by být zakázané, kde jen to je právně možné. Nepatří k nám," řekla Merkelová za bouřlivého potlesku zhruba tisícovky delegátů v Essenu.

Německá kancléřka před několika dny potvrdila, že hodlá v příštích volbách znovu kandidovat na post ve vedení země. Její kroky vůči imigrantům jsou v současnosti méně vstřícné, než tomu bylo v minulosti. Uprchlická situace z loňského léta se podle ní nemůže a nesmí opakovat.

"Situace z pozdního léta 2015 se nemůže, nemá a nesmí opakovat," nechala se slyšet německá kancléřka, která během posledních měsíců znatelně změnila svou uprchlickou politiku. Spolková republika chce podle ní dělat vše pro to, aby zastavila ilegální migraci a dala lidem lepší perspektivu v zemích jejich původu.

Práce za kasou? Nejen nízké mzdy, ale i triky s částečnými úvazky

Německo dnes ovšem oznámilo, že zavede od 15. prosince nepřetržité kontroly na třech dálničních hraničních přechodech s Rakouskem, které hojně využívají i čeští řidiči. Jde o přechod na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu, upřesnil podle agentury DPA bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. I když nově bude přítomnost policistů nepřetržitá, kontroly budou nadále jen namátkové.

Omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie, včetně Německa, se souhlasem Evropské unie už loni. I když se letos množství uprchlíků mířících do EU výrazně zmenšil, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

"Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším," prohlásil podle DPA Herrmann. "Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost," dodal.

SDÍLET
sinfin.digital