Na zemi leželi lidé, pak přišla střelba. Mrazivá svědectví teroru v Barceloně

luš

17. 08. 2017 • 21:01

Útočník v centru Barcelony najel dodávkou do lidí. Podle policie se zřejmě jednalo o teroristický útok. Na místě je podle policie 13 mrtvých a více než sto zraněných. Svědci z místa hovoří o velké panice, která bezprostředně po útoku zachvátila turisticky velmi oblíbené místo a vyzdvihují rychlost reakce záchranných složek. 

„Slyšel jsem křik a ránu a pak jsem uviděl, jak se dav rozbíhá do stran a ta dodávka jede prostředkem Ramblas. Hned jsem věděl, že to je teroristický útok nebo něco takového. Vůbec nezpomalil. Prostě to vzal středem davu,“ uvedl Tom Gueller BBC.  

„Viděl jsem ležet na zemi tři nebo čtyři lidi. Bylo tam hodně zdravotníků a policisté s puškami,“ popsal pro BBC svědek Steven Turner.

Aamer Anwar právě procházel ulicí, která byla zaplněná turisty, když došlo k útoku. „Slyšel jsem náraz a najednou začali všichni utíkat a křičet,“ řekl Sky News. „Policisté tady byli hodně rychle; křičeli na lidi, aby ustoupili zpátky,“ dodal.

„Bylo to docela děsivé. Najednou proti nám běžela kupa hysterických lidí, hysterických dětí… nejprve se říkalo, že někoho zastřelili. Když se ulicí valila druhá vlna lidí, začali jsme utíkat. Ztratila jsem manžela v té mele, obchody byly uzamčeny,“ popsala Sky News svědkyně.

„Neměli jsme vůbec ponětí, co se děje, jenom jsme věděli, že se odtamtud musíme rychle dostat pryč…byly tam stovky dalších lidí, kteří hodně rychle utíkali,“ dodala.

Steve Garrett byl na nedalekém tržišti, když do něj nahrnula spousta lidí. Garrett se spolu s několika dalšími schoval v pekařství. Jedna žena mu řekla, že po útoku slyšela výstřely. Poté se do tržnice navalila druhá vlna lidí, za níž šli ozbrojení policisté. „Vypadli, jako by někoho hledali. Postupovali velmi opatrně,“ popsal Garrett BBC.

Více o útoku si můžete přečíst ZDE.

SDÍLET