Potápěči našli další část trupu letadla zříceného do Černého moře, mají také zřejmě černou skříňku. Identifikovali také tělo kapitána.

Potápěči v Černém moři vyzvedli část trupu letadla, které se v neděli nedaleko ruského Soči zřítilo s 92 lidmi na palubě. Mají také ocas stroje, ve kterém by měla být jedna ze tří černých skříněk. Pátrání, kterého se ve třech směnách účastní přes 3500 lidí, tak stále pokračuje. Z místa pádu už také vyzvedli 13 těl, identifikovali mezi nimi i ostatky kapitána Romana Volkova. 


Kus trupu v délce asi pět metrů potápěči objevili na místě, kde předtím narazili na jiné úlomky letounu, informovala s odvoláním na štáb pátrací operace agentura TASS. Odpoledne se jim ho podařilo vyzvednout nad hladinu, přitom také záchranáři našli další těla obětí. "Při zvedání velké části trupu se našlo další tělo. Zjistilo se, že jde o kapitána letadla Volkova," citovala svůj zdroj ze štábu.

Tajná služba FSB zároveň bez bližších podrobností oznámila, že vyslechla svědky incidentu a že je k dispozici videozáznam posledních okamžiků letadla. 

V letadle zahynulo 64 členů známého souboru Alexandrovci. Guvernér Krasnodarského regionu Vanjamin Kondratěv přišel s vysvětlením, proč se zatím nalezlo jen málo obětí tragédie. “Letadlo možná není tak poškozené, a mnoho těl je tak ještě stále na palubě,” řekl.

“Odmítám umístění muslimských uprchlíků v Česku.” Prezident Zeman přednesl vánoční poselství

Rusko, které dnes kvůli neštěstí drží smutek, rozšířilo oblast, ve které po troskách letadla pátrá. Úřady zároveň upozornily, že mořské proudy je mohly odnést z jeho teritoriálních vod k sousední Abcházii. “Předpokládáme, že část trosek a ostatků mohla tuto hranici překročit,” uvedl ministr dopravy Maxim Sokolov.

Pátrací týmy zatím nenašly černé skříňky z letadla. "Ještě ne," řekl médiím ministr pro mimořádné události Vladimir Puchkov. 

“Odmítám umístění muslimských uprchlíků v Česku.” Prezident Zeman přednesl vánoční poselství

Útok teroristů na letadlo je podle ruské tajné služby FSB jen málo pravděpodobný. "Indicie a skutečnosti svědčící o možnosti spáchání teroristického činu nebo diverze na palubě letounu nejsou v současné době k dispozici," uvedla.

Některá ruská média informovala o tom, že na tělech obětí vylovených z moře byly záchranné vesty. Znamenalo by to, že se stroj chystal na nouzové přistání na vodě. Ruské ministerstvo obrany to ale popřelo. 

Le Penová: Pokud vyhraju prezidentské volby, Francii odvedu z EU i z NATO

Do Moskvy mezitím dorazilo prvních deset těl obětí leteckého neštěstí. Vyšetřovatelé teď provedou jejich identifikaci včetně testů DNA. Pátrací týmy dnes našly v místě pádu letadla Tu-154 těla dalších dvou obětí neštěstí. Zatím tak bylo nalezeno 13 mrtvých z celkového počtu 92 osob na palubě. Jedno z nich už bylo identifikováno. 

Letadlo se zřítilo do moře nedaleko Soči v neděli časně ráno. Směřovalo do Sýrie, kde měli Alexandrovci vystoupit na tamní ruské základně. Úřady se zatím přiklánějí k verzi, že příčinou neštěstí byla technická závada nebo chyba pilota.

SDÍLET
sinfin.digital