Střelec v Las Vegas chtěl zabít co nejvíc lidí. Po masakru našli v pokoji lístek s čísly

Motivy Stephena Paddocka, který před týdnem v Las Vegas zastřelil 58 lidí, jsou stále neznámé. O brutálním útoku, který zranil 500 lidí, ale stále vycházejí najevo další podrobnosti. Střelec nepálil bezhlavě do davu, ale pečlivě si vypočítal nejlepší dráhu střely tak, aby zabil co nejvíce lidí. V jeho autě se navíc našlo 23 kilogramů výbušnin a vyšetřovatelé předpokládají, že Paddock chtěl zabíjet dál.

Střelec, který pálil z hotelu Mandalay Bay, se stihl ještě před příchodem policie zastřelit. V jeho pokoji se dle CNN našlo 23 zbraní a zásoby munice, které tam musel pravděpodobně nosit několik dnů. Kromě toho měl v autě několik kilogramů výbušnin. Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním, ale pravděpodobně Paddock výrobu bomby neplánoval. Je spíše pravděpodobné, že po střelbě z hotelu chtěl uniknout a s autem napěchovaným trhavinami zabíjet dál.

Novinář se vydal do KLDR. To, co tam viděl a slyšel, ho dovedlo ke znepokojivému závěru

Policie prý také objevila ve střelcově pokoji ručně psaný vzkaz, na kterém byly jen na první pohled nesouvisející čísla. Nyní vyšlo najevo, že si Paddock počítal trajektorii střel, protože chtěl zasáhnout co nejvíce lidí. Útok tak pečlivě plánoval.

Dle vyšetřování chtěl atentátník navíc v předchozích týdnech koupit speciální munici s takzvanou stopovkou. Ty za sebou díky malému množství pyrotechnické nálože v nábojích zanechávají světelnou stopu a střelec ve tmě tak lépe vidí, kam pálí, a může lépe zamířit. Obchodník poblíž Phoenixu, u kterého chtěl Paddock náboje koupit, je ale neměl.

Češi mohou o voličské průkazy žádat už nyní. Na úřad ani nemusí osobně

„Náboje umožňují přesně mířit do zamýšlené oblasti. Pokud by je střelec měl, zasáhl by zřejmě více cílů,“ potvrdil televizi CNN bývalý náměstek federální policejní služby USA Art Roderick. Kvůli nábojům se stopovkou by ale střelce zřejmě policisté dokázali také lokalizovat dřív.  

Vyšetřovatelé dále tápají nad vrahovým motivem. Přestože k útoku se přihlásil Islámský stát, policisté žádné napojení Paddocka na džihád neobjevili. Stále také trvají na tom, že atentátník útočil jen sám a neměl žádné komplice. Nezanechal po sobě žádný dopis na rozloučenou. Jeho přítelkyně Marilou Danleyová ochotně spolupracuje s policií a je pravděpodobné, že s útokem neměla nic společného.

SDÍLET
sinfin.digital