Teroristický útok v londýnském metru. „Propukla panika. Jen utíkám o život,“ popisovali svědci

V londýnském metru explodoval plastový kyblík s neznámým předmětem a ve vlaku následně propuknul požár a panika. Podle úřadů je po incidentu zhruba 20 zraněných, často mají popáleniny v obličeji a na hlavě. Britská policie i premiérka Theresa Mayová incident označili za teroristický útok.

Podle svědectví reportérů z místa a podle fotografií v soupravě explodovala bílá plastová nádoba – podle všeho bomba, jejíž výbuch a následná tlačenice můžou za zranění přibližně 20 lidí. Nikdo není v ohrožení života.

Babiš dá v poslední televizní debatě před volbami přednost Nově před ČT. Může mít televizní sólo

„Byli opravdu velmi těžce popálení,“ informovala jedna z reportérek. Na fotografiích je vidět předmět v igelitové tašce Lidl, ze kterého trčí dráty. Rozsáhlejší poškození vagonu výbuch nezpůsobil.

Vagon na konci soupravy ale následně zachvátil požár a hustý dým a lidé museli být evakuováni přes stanici Parsons Green. „Propukla panika a lidé se rychle hnali z vlaku ven,“ popsala situaci reportérka BBC, která místem zrovna projížděla do práce.

Vznikne nová vrstva lidí, muslimští migranti se budou bouřit a nepůjdou uplatit, říká Ondřej Neff

„Jsem v bezpečí, jen utíkám o svůj život. Je zde mnoho raněných. Nevím, co se stalo, lidé hovoří o ohni a explozi,“ popsala situaci z místa svědkyně pro britský server Express.

Premiérka Theresa Mayová v reakci uvedla, že se jednalo o čin teroristů. Vyjádřila soustrast se zraněnými a ocenila reakci záchranářů.

SDÍLET
sinfin.digital