Babiš dá v poslední televizní debatě před volbami přednost Nově před ČT. Může mít televizní sólo

Robert Břešťan, Hlídacípes.org

15. 09. 2017 • 11:14

Česká televize chystá na poslední čtvrtek před parlamentními volbami velkou debatu lídrů politických stran. Nyní je však již jisté, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedorazí. Více prostoru i publika mu nabídla televize Nova.

I když Česká televize začala oslovovat politické strany kvůli účasti již před několika měsíci, Andrej Babiš nyní tvrdí, že Nově na účast v diskusním pořadu kývl již v dubnu.

HlídacíPes.org zaslal Babišovi včera SMS dotaz právě na to, do jaké debaty se rozhodl jít. Otázka sice zůstala bez odpovědi, dnes se ale na twitterovém účtu Andreje Babiše objevil příspěvek, v němž Babiš píše:

„Pan @ZaoralekL mě vyzval k debatě. Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijímám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala Nova na 19.10. a zve i Vás.“

Česká televize přitom ještě včera, kdy se na věc dotazoval HlídacíPes.org, o tom, že Babiš do debaty nepřijde, nevěděla. Mluvčí ANO prý na opakované dotazy potvrzoval, že s akcí počítají.

„Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů z Kongresového centra v Praze,“ avizuje debatu s předstihem Česká televize. Plánovaná je od 20. hodiny večerní.

Podobně dramaturgové České televize na předvolební čtvrtek pozvali i místopředsedy všech relevantních stran do takzvané „on-line zóny“.

Televize Nova na dotazy k plánovanému duelu zaslané včera zatím neodpověděla. Předvolební debata by se ale měla vysílat 19. října od půl desáté večer.

Pro Babiše to skýtá zajímavou výhodu – osloví širší publikum spíše nerozhodnutých voličů, kteří se krátce před tím dokoukají na seriál Ordinace v růžové zahradě. A může se stát i to, že nepůjde o duel, ale o sólo rozhovor.

Je totiž otázka, jak na rozhodnutí Babiše zareaguje ČSSD. Druhým pozvaným do debaty na Nově by měl být totiž Lubomír Zaorálek. I s jeho účastí v takzvané superdebatě na ČT se ale již počítá. SMS zaslaná již včera Lubomíru Zaorálkovi – do jaké debaty půjde – zůstala zatím též bez odpovědi.

Text vyšel na serveru HlídacíPes.org. INFO.CZ ho zveřejňuje v plném rozsahu se svolením redakce.

3650866:article:true:true:true

SDÍLET