Babiš dá v poslední televizní debatě před volbami přednost Nově před ČT. Může mít televizní sólo

Robert Břešťan, Hlídacípes.org

Česká televize chystá na poslední čtvrtek před parlamentními volbami velkou debatu lídrů politických stran. Nyní je však již jisté, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedorazí. Více prostoru i publika mu nabídla televize Nova.

I když Česká televize začala oslovovat politické strany kvůli účasti již před několika měsíci, Andrej Babiš nyní tvrdí, že Nově na účast v diskusním pořadu kývl již v dubnu.

GLOSA: Přátelské setkání na Hradě. Zeman S Babišem se navzájem podrží, mluvčí dostal autogram

HlídacíPes.org zaslal Babišovi včera SMS dotaz právě na to, do jaké debaty se rozhodl jít. Otázka sice zůstala bez odpovědi, dnes se ale na twitterovém účtu Andreje Babiše objevil příspěvek, v němž Babiš píše:

„Pan @ZaoralekL mě vyzval k debatě. Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijímám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala Nova na 19.10. a zve i Vás.“

Česká televize přitom ještě včera, kdy se na věc dotazoval HlídacíPes.org, o tom, že Babiš do debaty nepřijde, nevěděla. Mluvčí ANO prý na opakované dotazy potvrzoval, že s akcí počítají.

Chceme ovlivnit volby, na Babiše víme šílené věci, říká režisérka „zakázaného“ dokumentu

„Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů z Kongresového centra v Praze,“ avizuje debatu s předstihem Česká televize. Plánovaná je od 20. hodiny večerní.

Podobně dramaturgové České televize na předvolební čtvrtek pozvali i místopředsedy všech relevantních stran do takzvané „on-line zóny“.

Televize Nova na dotazy k plánovanému duelu zaslané včera zatím neodpověděla. Předvolební debata by se ale měla vysílat 19. října od půl desáté večer.

Pro Babiše to skýtá zajímavou výhodu – osloví širší publikum spíše nerozhodnutých voličů, kteří se krátce před tím dokoukají na seriál Ordinace v růžové zahradě. A může se stát i to, že nepůjde o duel, ale o sólo rozhovor.

Manipulace, nebo lenost? ČT dělá flagrantní chyby, Moravec není nestranný, říká Petr Žantovský

Je totiž otázka, jak na rozhodnutí Babiše zareaguje ČSSD. Druhým pozvaným do debaty na Nově by měl být totiž Lubomír Zaorálek. I s jeho účastí v takzvané superdebatě na ČT se ale již počítá. SMS zaslaná již včera Lubomíru Zaorálkovi – do jaké debaty půjde – zůstala zatím též bez odpovědi.

Text vyšel na serveru HlídacíPes.org. INFO.CZ ho zveřejňuje v plném rozsahu se svolením redakce.

3650866:article:true:true:true

SDÍLET
sinfin.digital