Zeman, Wilders nebo Le Penová. Tihle evropští politici Trumpa za imigrační výnos chválí

Vůči imigračnímu výnosu, kterým americký prezident Donald Trump pozastavil přijímání uprchlíků a zakázal vstup do země obyvatelům sedmi zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu, zaznívá kritika z celého světa. Našli se však tací, kteří nařízení vítají.

„Je to jediný způsob, jak zůstat v bezpečí a svobodní. Udělal bych to samé,“ pochválil amerického prezidenta za imigrační výnos šéf nizozemské nacionalistické Strany pro svobodu Geert Wilders, který patří mezi zarputilé kritiky islámu a imigrace. „Zastavení přistěhovalectví z muslimských zemí je přesně to, co potřebujeme i v Nizozemsku. Islám není slučitelný se svobodou,“ dodal politik na svém twitteru.

Podobně hovoří i lídr italské Ligy Severu Matteo Salvini. „Rád bych tady udělal to samé, k čemu se na druhé straně oceánu uchýlil Trump,“ vyznal se politik před novináři.

Americká letiště ochromily masivní protesty proti Trumpově imigrační politice

Americký prezident v pátek na 120 dní pozastavil program Spojených států pro přijímání uprchlíků. Zároveň také na 90 dnů zakazuje vstup do USA obyvatelům sedmi většinově muslimských zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu. Konkrétně se jedná o Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Súdán a Sýrii. Migrantům ze Sýrie pak zakázal vstup do USA až do odvolání.

Slova chvály zaznívají i z Německa a Francie, jejichž vrcholní političtí představitelé vyjádřili nad americkým imigračním výnosem znepokojení. „Nacionalisté mohou poprvé říci: pokračuj v tom USA,“ vyjádřila Trumpovi podporu německá krajně pravicová Národně demokratická strana Německa (NPD).  

Šéfka nacionalistické Národní fronty a kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová oceňuje, že Trump v pozici amerického prezidenta neuhýbá z postoje, který zastával během předvolební kampaně. „A to je to, co štve média a jiné politiky,“ myslí si.

Trumpovo protiimigrační opatření otřásá Amerikou i celým světem

Imigrační výnos podpořili i český prezident Miloš Zeman. „Pan prezident se dlouhodobě vyjadřuje proti přijímání muslimských migrantů. Bezpečí občanů ČR je prioritou. Nyní máme spojence v USA,“ vzkázal prostřednictvím twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Prezident USA Donald Trump chrání svoji zemi, jde mu o bezpečí občanů. Přesně to, co EU elity nedělají,“ vyvěsil také Ovčáček na sociálních sítích.

 

 

SDÍLET
sinfin.digital