Krúpova Arca Capital koupila akcie Facebooku v hodnotě 1,5 miliardy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krúpova Arca Capital koupila akcie Facebooku v hodnotě 1,5 miliardy

Krúpova Arca Capital koupila akcie Facebooku v hodnotě 1,5 miliardy

Rekordní propad tržní kapitalizace v historii akciových trhů v USA využila investiční skupina Arca Capital k nákupu akcií Facebooku. Společnost slovenského miliardáře Pavola Krúpy nakoupila akcie největší sociální sítě v hodnotě 1,5 miliardy korun. Informuje o tom deník E15.

Na konci července zveřejnila největší světová sociální síť Facebook výsledky a výhled, který investory příliš nepotěšil. Spíš je extrémně vystrašil.

Výsledkem byl volný pád akcií Facebooku. Během jednoho dne se tržní hodnota společnosti snížila o rekordní sumu zhruba 120 miliard dolarů, když se akcie společnosti zřítily o přibližně devatenáct procent. Jmění zakladatele firmy Marka Zuckerberga se pak propadlo o téměř šestnáct miliard dolarů.

Šlo o největší propad tržní kapitalizace v historii USA, který ukázal, že ani Facebook není neprůstřelnou společností, které prakticky všechno projde. Prudkého propadu na druhou stranu využili i velcí domácí investoři. „Nakoupili jsme akcie Facebooku za 1,5 miliardy korun, když došlo k propadu na trzích,“ uvedl pro server E15.cz Pavol Krúpa, spolumajitel investiční skupiny Arca Capital.

Krúpa totiž věří v budoucnost sociální sítě, která má okolo 2,2 miliardy uživatelů po celém světě. „Facebook má potenciál, který v reklamě není ještě plně využitý. Propad byl přehnanou reakcí na známé skutečnosti,“ zdůrazňuje Krúpa. Arca Capital nakupovala během rekordního propadu a i pár dní po něm.

Pokračování článku čtěte na E15 >>>

1080p 720p 360p
Miliardář Krúpa byl v roce 2017 hostem pořadu Štrunc

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.