Krúpova Arca Capital koupila akcie Facebooku v hodnotě 1,5 miliardy | info.cz

Články odjinud

Krúpova Arca Capital koupila akcie Facebooku v hodnotě 1,5 miliardy

Rekordní propad tržní kapitalizace v historii akciových trhů v USA využila investiční skupina Arca Capital k nákupu akcií Facebooku. Společnost slovenského miliardáře Pavola Krúpy nakoupila akcie největší sociální sítě v hodnotě 1,5 miliardy korun. Informuje o tom deník E15.

Na konci července zveřejnila největší světová sociální síť Facebook výsledky a výhled, který investory příliš nepotěšil. Spíš je extrémně vystrašil.

Výsledkem byl volný pád akcií Facebooku. Během jednoho dne se tržní hodnota společnosti snížila o rekordní sumu zhruba 120 miliard dolarů, když se akcie společnosti zřítily o přibližně devatenáct procent. Jmění zakladatele firmy Marka Zuckerberga se pak propadlo o téměř šestnáct miliard dolarů.

Šlo o největší propad tržní kapitalizace v historii USA, který ukázal, že ani Facebook není neprůstřelnou společností, které prakticky všechno projde. Prudkého propadu na druhou stranu využili i velcí domácí investoři. „Nakoupili jsme akcie Facebooku za 1,5 miliardy korun, když došlo k propadu na trzích,“ uvedl pro server E15.cz Pavol Krúpa, spolumajitel investiční skupiny Arca Capital.

Krúpa totiž věří v budoucnost sociální sítě, která má okolo 2,2 miliardy uživatelů po celém světě. „Facebook má potenciál, který v reklamě není ještě plně využitý. Propad byl přehnanou reakcí na známé skutečnosti,“ zdůrazňuje Krúpa. Arca Capital nakupovala během rekordního propadu a i pár dní po něm.

Pokračování článku čtěte na E15 >>>

Miliardář Krúpa byl v roce 2017 hostem pořadu Štrunc autor: INFO.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud