Babiš spadol z oblakov, nebuďte cimprlich a celovečerní hra pro příslušníky SNB. Komentář Roberta Maleckého | info.cz

Články odjinud

Babiš spadol z oblakov, nebuďte cimprlich a celovečerní hra pro příslušníky SNB. Komentář Roberta Maleckého

Máme týden do Vánoc, a tak je třeba zkontrolovat domácí zásoby. Čili se podívejte, zda jste nakoupili dost koblih a kaprů z kuřecího separátu, z holdingu prý budou chodit namátkové kontroly. Máme taky novou vládu Miloše Zemana, už třetí, hezky mu ji pan Babiš sestavil. Jenom nám v ní chybí Miroslav Grégr. Právě o vládě si budeme povídat na úvod, tak chutě do díla.

V čele ve středu jmenované vlády stojí premiér, jmenuje se Andrej Babiš, a ten podle svého oficiálního životopisu na stránkách Úřadu vlády spadol z oblakov.

V roce 1993 se prostě Andrej Babiš nějak vyskytl, a kdybychom ho neznali, můžeme se pouze domnívat, co dělal a pod jakou identitou se vyskytoval do té doby. Je to pro nás příležitost pro malý vánoční kvíz. Nuže, do svých 39 let Andrej Babiš vystupoval jako:

  • Andrej Bureš, informační pracovník
  • Anakin Skywalker
  • Majka, holčička z planety Gurun

Správné odpovědi posílejte do Kosteleckých uzenin, vylosovaní výherci obdrží dvě šišky salámu Kmotr.

Ve sněmovně proběhl, soudě aspoň podle ohlasů, zápas o další směřování liberální demokracie v ČR. Měl podobu hlasování o zvolení komunistického fízla Zdeňka Ondráčka šéfem komise pro kontrolu GIBS. Tento souboj demokracie v ČR ustála, což komunisty rozzuřilo k nepříčetnosti.

„Chceme-li, aby se společnost více demokraticky sžila, musíme apelovat na to, aby lidé nebyli tak cimprlich. Musí prostě něco vydržet, protože ostatní lidé zase musí vydržet je.“
poslanec KSČ Pavel Kováčik po Ondráčkově nezvolení, 15. prosince

My si tedy myslíme, že pro demokratické sžívání společnosti jsou nejlepší obušky a vodní děla, ale budiž. Komunisty jsme vydrželi čtyřicet let, vydržíme i dalších. Nepočítáme tedy ty stovky mrtvých na drátech a statisíce lidí, co před komunismem utekli do světa. Ti je tedy poněkud nevydrželi, no. Sám Ondráček byl z nevolby poněkud zklamaný, ale po pár dnech si pro sebe přijatelné vysvětlení našel.

„K čemu mi je, že mě i pravice považuje za odborníka, když mi společně s částí Hnutí ANO neumožní ji uplatnit. Bojí se mé odbornosti?“
poslanec Zdeněk Ondráček na svém Facebooku, 16. prosince

To je správná úvaha. Bojíme se Ondráčkovy odbornosti v mlácení neozbrojených slečen na Václaváku, co je na tom k nepochopení? Abychom ale taky přispěli k demokratickému sžívání společnosti, přichystali jsme orgánům VB a SNB malou celovečerní hru, která se v předvánočním čase může hodit.

  • Vyluxujte jehličí kolem stromečku.
  • Zavaďte vysavačem o schnoucí větev (na stromečku, soudruhu, ne o manželku).
  • Převeďte úkol na předchozí úlohu.

Z propadliště času se vynořují zombie předvolební kampaně. Jednou z nich je i zapomenutá kauza těžby lithia na severu Čech.

„Lithium. Kov ležící pod Krušnými horami byl jedním z hitů předvolební kampaně a je jedním z témat, která nový a staronový ministr životního prostředí Richard Brabec slibuje bezodkladně řešit v nové vládě.“
ze sborového chvalozpěvu ke vzniku nové vlády, který zveřejnil stranický deník AgrofertDNES, 14. prosince

Kauza lithium skutečně byla jedním z hitů předvolební kampaně a my, co máme ještě zbytky paměti, si připomeneme, že především péčí prokremelského Aeronetu a bývalého tankového podplukovníka Zdeňka Zbytka. Kdysi nejdůvěryhodnější server českého internetu teď hrdě kráčí v jejich šlépějích.

Závěrem se ještě obrazem podíváme do českých regionů, konkrétně do severočeských Chabařovic. Takto to vypadá, když český prezident nelže a nevede kampaň, kterou slíbil, že nepovede.

 

Billboardy prezidenta Zemana v severočeských ChabařovicíchBillboardy prezidenta Zemana v severočeských Chabařovicíchautor: Robert Malecký

Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků. Ty samy o sobě nestačí, proto je autor s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.

Text vyšel na serveru HlídacíPes.org, zveřejňujeme ho v plném rozsahu se svolením redakce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud