Volit, nebo nevolit Motoristy? Bohumil Pečinka bez obalu vysvětluje autařům, odkud vítr vane

Audioverze

Pod patronátem fízlovského hnutí Přísaha Roberta Šlachty kandiduje do Evropského parlamentu strana Motoristé sobě. Její frontman Filip Turek je muž drsné public image, na což devadesátkoví ex-voliči ODS slyší. „Jde o to volit někoho, za kým něco je,“ říká v novém dílu podcastu politický komentátor Bohumil Pečinka. Platí to ale o Motoristech? A jaké mají šance něco opravdu prosadit?

„V každých volbách je nějaký sympatický outsider, který se tam s odřenýma ušima dostane, a to bude v těch nadcházejících případ Filipa Turka. Jeho velká přednost je, že ze zákazu spalovacích motorů a Green Dealu celkově udělal se svou stranou velké téma,“ popisuje Bohumil Pečinka svůj pohled na hranatou kometu české politické scény.  

Kde se Filip Turek vzal a čím se vlastně živí, je přes různé mlhavé povšechné zvěsti záhadou. Podle komentátora a podcastera Bohumila Pečinky ale pravda vyjde najevo nejpozději před nejbližšími parlamentními volbami v rámci tradičního praní špinavého prádla. 

A víte, co mají Motoristé sobě společného s francouzskou stranou Lov, rybolov, tradice? Podívejte se na náš videopodcast.

sinfin.digital