Box za první Československé republiky, to byl velký sport, sláva a peníze, ale také tvrdý život i těch největších hvězd, říká Dalibor Vácha

Audioverze

Box patřil v době první Československé republiky, ve dvacátých a ve třicátých letech minulého století, k mimořádně oblíbeným sportům. Přišel do našich zemí, stejně jako do celé Evropy, zčásti z Británie, ale hlavně zpoza oceánu, ze Spojených států, a rychle tu zdomácněl.

V poměrně krátké době se zrodily také boxerské hvězdy oné doby – František „Franta“ či „Mlátička“ Nekolný (1907–1990) nebo „tančící elegán“ Vilém „Vilda“ Jakš (1910–1943), abychom uvedli alespoň ty největší.

A právě o nich, o jejich životech a kariérách, o jejich manažerech a sparring partnerech, o jejich snech, slavných mačích, zejména o Vildově boji o titul mistra světa s Marcelem Thilem v Paříži, o velkých arénách, o již zmíněné Paříži, o Berlínu a o vesměs nenaplněných touhách po „Americe“, o pražské High Society, o Lucerně, o filmových hvězdách a boxerských milenkách, o zájmu médií, hlavně novin – o tom všem je dnešní, již 57. Historie očima Martina Kováře na INFO.CZ. Tak si ji užijte, přátelé!

sinfin.digital