Vrecionová: Nemyslím, že Babiš je osobně proruský. Je to ale populista, který kvůli moci udělá cokoli

Audioverze

Pomalovat Andreje Babiše ruskou vlajkou a vložit mu do úst motto „Rusko, pro tebe všecko“? „Za mě to bylo v rámci antikampaně v pořádku,“ říká v rozhovoru pro InfoTalks evropská poslankyně a dvojka kandidátky SPOLU pro evropské volby Veronika Vrecionová. „Sice si nemyslím, že by Babiš byl v nitru nějak proruský, ale je to populista, který kvůli návratu k moci udělá cokoliv.“

„Pokud by 24. února 2022, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu, byl hypoteticky českým premiérem Andrej Babiš a ne Petr Fiala, tak už předsedu hnutí ANO vidím, jak běhá po náměstích s nasliněným prstem a přemýšlí, na kterou stranu se přidat,“ říká v pořadu InfoTalks Veronika Vrecionová. „Babiš je nevyzpytatelný, jednou je pravicový, pak je levicový, jednou byl pro-americký, pak zase bude pro-ruský. Jak se mu to bude hodit,“ vysvětluje evropská poslankyně antikampaň proti hnutí ANO. 

Vrecionová však v rozhovoru pořadu InfoTalks hovoří hlavně o tom, jaká má očekávání od příštího Evropského parlamentu i Evropské komise a před jakými výzvami současná Evropa stojí. „Hlavním tématem je pro mě bezpečnost – jak vnější, tak vnitřní. Jde ale i o Green Deal, který je třeba zracionalizovat, a osobně chci pokračovat v tom, abych pomohla změnit současný zemědělský systém EU. Například dotační pravidla jsou nastavena velmi nešťastně,“ popisuje Vrecionová. 

Existuje podle Vrecionové možnost „kompletně překopat“ evropskou zemědělskou politiku? O co se v evropských volbách hraje a proč o tento typ voleb Češi nejeví zájem? A jaká je podle evropské poslankyně budoucnost koalice Spolu? To a mnohé jiné se dozvíte v nejnovějším dílu podcastu InfoTalks.

sinfin.digital