Nejnovější podcasty

PODCASTY

Všechny originální pořady INFO.CZ ve vašich sluchátkách

INSIDER — Bylo by super, kdyby Agrofert koupil akcie Echa, říká majitel vydavatelství Ovčaří

Bylo by super, kdyby Agrofert koupil akcie Echa. Mohl by oprávněně namítat, že je namířené proti němu, říká majitel vydavatelství Ovčaří

Michal Půr, Tomáš Jirsa

21. 11. 2020 • 07:00
Rudolf Ovčaří je český podnikatel, který v minulosti vydělal zejména na privatizaci Třineckých železáren. Byl také jedním ze dvou podnikatelů, kteří financovali rozjezd webu Echo24 a týdeníku Echo. Před několika dny získal nad vydavatelstvím plnou majetkovou kontrolu a rozhodl se, že čtenářům za předplatné bude dávat akcie Echa. Hodlá mezi ně rozdělit až 51procentní podíl.

„To by bylo super, kdyby Agrofert koupil nějaké větší množství akcií. Vytvořila by se platforma a mohl by zcela oprávněně namítat, že to je namířené proti němu,“ říká Ovčaří v nejnovějším díle podcastu Insider v odpovědi na otázku, zda se nebojí, že se třeba koncern premiéra Andreje Babiše pokusí získat ve vydavatelství podíl. Byl to právě Babiš, kdo proti Echu od začátku bojoval. Mimo jiné i proto, že členové jeho redakce odešli z Lidových novin poté, co Babiš koupil celé vydavatelství Mafra.

„Echo bylo založeno pro trochu jiné účely. Měl to být společensko-finanční portál. Svým způsobem ho založil pan Babiš. Vymklo se to původnímu zaměření,“ vzpomíná Ovčaří na tehdejší události. Nyní se prý hodlá zaměřit na finanční stabilitu projektu, který přitom nevykazuje nikterak velké ztráty. „Platí pravidlo, jestli dát hladovému rybu, nebo mu dát udici a naučit ho chytat ryby,“ dodává.

Pokud vás zajímá, kolik akcií chce Ovčaří na webu Vaše Echo mezi čtenáře rozdělit, jak vnímá současný mediální trh či proč se o něm povídá, že má nejlepší kontakty v Česku, pusťte si nejnovější podcast Tomáše Jirsy a Michala Půra.