„Vidět Neapol a zemřít“ už dávno neplatí, důvodů k cestě do tohoto fascinujícího velkoměsta je ale celá řada

Audioverze

Milionová (s nejbližším okolím dokonce třímilionová) Neapol je jedním z nejmagičtějších měst v Evropě i na světě – živočišným, čtyřiadvacet hodin denně pulsujícím, neustále se proměňujícím organismem, který fascinuje každého, kdo do ní zavítá. 

Jeden z nejdůležitějších přístavů Itálie i celého Středomoří, sídlo významných bank, průmyslu a fotbalového klubu, který proslavil hlavně „božský“ Diego Armando Maradona, jehož kult překonává všechny ostatní, a že jich v Neapoli je. 

Město má navíc pohnutou, nesmírně dramatickou historii. Kromě antických Pompejí (prohlédnout si je, to je, bez přehánění, zážitek na celý život, stejně jako spatřit panoráma Vesuvu) stojí za zmínku řada významných osobností, jež jsou s přístavem spojené – faktický sjednotitel Itálie Giuseppe Garibaldi, operní superstar Enrico Caruso či filmová diva Sophia Lorenová. 

Stranou nelze ponechat ani vynikající jídlo a pití, stejně jako vůně (a někdy naopak zápach), které k Neapoli patří podobně jako mafie. Tak si náš letní podcast užijte!

sinfin.digital