Mým posláním je motivovat druhé k dosahování velkých cílů. Banka si mě našla, říká Zeisková

Blanka Zeisková pracuje v bance 24 let, aktuálně jako ředitelka Erste Premier pobočky Pelléova. V podcastu Podnikatelka mluví nejen o kariérním růstu v rámci velké korporace, ale i rozvíjení a inspirování druhých. Jakým směrem se podle Zeiskové bude prémiové bankovnictví do budoucna ubírat? A kam by chtěla směřovat ona sama? Poslechněte si celý podcast.

Blanka Zeisková má za sebou mnoho let manažerských zkušeností. Jak říká v rozhovoru s Kateřinou Haring v podcastu Podnikatelka, první náznaky toho, kudy se její kariéra bude ubírat, pociťovala už na základní škole. „Uvědomovala jsem si to, ale spíše mi to dochází zpětně. I ten vjem rozvoje lidí – v dětství to bylo spíše podvědomé, a čím jsem starší, tím více si minulé zážitky uvědomuji a začíná mi vše zapadat,“ uvádí Zeisková. Už jako malá dle svých slov ráda pracovala s ostatními lidmi a měla v sobě ducha lídryně, který se projevoval i ve sportu – dvanáct let hrála závodně basketbal a několik let byla kapitánkou týmu. 

Po vystudování Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Zeisková dle svých slov ještě nebyla rozhodnutá, že její kroky budou směřovat do bankovnictví. Těsně po škole šla na mateřskou dovolenou a následně si ji banka dle jejích vlastních slov našla. „Prostřednictvím spolužáka jsem dostala nabídku, s paní ředitelkou pobočky jsme si tehdy ihned porozuměly. Tři roky jsem dělala bankéřku a pak jsem přešla na svůj první manažerský post,“ vzpomíná Zeisková s tím, že vstup do České spořitelny v roce 1996 považuje za svůj kariérní milník. „Kariérní možnosti v bance velikosti ČS jsou opravdu velké, pokud teď mohu pozorovat rychlost růstu kariéry, tak se neskutečně zrychlila. Člověk musí vědět, jakou se chce vydat cestou. Dříve panovalo povědomí, že nejlepší bankéř bude manažer, ale tak to není,“ říká Zeisková.

Žádná dávka alkoholu není bezpečná a s dětmi je potřeba o závislostech hlavně mluvit, říká Vedralová

Vzhledem ke své pozici má Zeisková plný kalendář na několik týdnů dopředu a je tak pro ni zásadní time management. „Pomáhá mi udělat si ‚to do list‘ věcí, které chci za den stihnout. Pokud si to napíšu, tak to udělám. Plus mám tu vlastnost, že chci být dobrá v tom, co dělám,“ sdílí Zeisková jednu z rad, kterými se sama řídí. Další radou Zeiskové pro ty, kteří by stejně jako ona toužili po kariéře v korporaci, je pak znát své vášně a zaměření a vědět, co vlastně korporaci chci sám nabídnout.

Jednou z cest, kterými by se Zeisková chtěla do budoucna ubírat, je mimo jiné mentoring. „Své plány do budoucna teď zaměřuji na předávání zkušeností, angažuji se v mentoringových programech u nás v bance, teď máme jeden i pro nadané ženy a vyzkoušela jsem si mentoring i mimo banku,“ uzavírá Zeisková.

sinfin.digital