Podnikání beru jako poslání a vášeň. Když víte, co chcete dělat, vše ostatní je jen nástroj, říká Dohnalová

Dnes úspěšná zakladatelka a ředitelka mezinárodní vzdělávací společnosti Atairu Radka Dohnalová přiznává, že o podnikání vlastně z počátku ani nepřemýšlela a vyhovovala jí práce v korporátním prostředí. Zlom přišel během studií na Harvardu. „Tam jsem si začala dělat nějakou větší inventuru toho, co chci a co je moje poslání a vášeň. A když už víte, co chcete dělat, tak vše ostatní je jen nástroj,“ říká Dohnalová s tím, že i kdyby jí firma zkrachovala, tak právě onu vášeň a poslání jí nikdo nevezme.

Cesty k podnikání bývají nevyzpytatelné. Někdo sní o dráze úspěšného podnikatele celý život, jiný o podnikání ani nepřemýšlí a touhu podnikat v sobě nalezne až v určité fázi svého života. To je příklad Radky Dohnalové, která působila jako manažerka v korporátním prostředí a až během studií na Harvardu si uvědomila, že právě podnikání pro ní bude ideální cestou pro realizaci její vášně a poslání, které našla ve zlepšení vzdělávání leaderů. „Firmu jsem založila v roce 2013, bylo mi třicet a měla jsem tři děti,“ vzpomíná Dohnalová na to, jak zakládala dnes úspěšnou mezinárodní vzdělávací společnost Atairu. „Mám ráda citát Pipi Dlouhé punčochy: ‚To jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde.' Snažím se takhle přistupovat k výzvám. V podnikání je totiž mnoho věcí, na které vás nikdo nepřipraví a je to jen o vás,“ říká Dohnalová.

Co vlastně znamená slovo Atairu a proč ho Radka Dohnalová zvolila za název své společnosti? Jakým chybám se vyvarovat a jaké nám naopak pomáhají posouvat se? Poslechněte si celý podcast.

Úspěšné ženy do politiky nechtějí a já se jim nedivím, říká Králová

sinfin.digital