Důležité je spoléhat se sama na sebe. I proto spouštím vlastní logistiku při doručování, říká Kijonková

Audioverze

Zásilkovna, za kterou se svým týmem stojí Simona Kijonková, patří k nejznámějším i nejúspěšnějším podnikatelským projektům v Česku a ne nadarmo je Kijonková držitelkou řady ocenění. Jako jeden z důvodů úspěchu sama označuje to, že si vzala k srdci radu jednoho ze svých kolegů ze začátku podnikání: „Snaž se většinu know-how držet in house, vyvíjet vlastní informační systém a projekty si programovat vlastním týmem. Zůstaň autentická a ať se rozhodneš pro cokoliv, nikdy neopouštěj sama sebe a spoléhej se sama na sebe,“ říká Kijonková s tím, že tuto radu zúročila i v době covidu tím, že nově bude Zásilkovna poskytovat vlastní logistiku při doručování domů.

I když je považována za „vítězku“ covidové doby, sama toto označení odmítá. „Spadly nám tržby v březnu loňského roku o 50 %, jelikož jsme přímo závislí na našich partnerech - malých podnikatelích s provozovnami. Ty když byly zavřené, tak jsme to odnesli i my. Žádný vítěz opravdu nejsem, fakt jsme si to oddřeli a byli jsme i ve ztrátě,“ přiznává Kijonková v nové epizodě podcastu Podnikatelka s tím, že se potýkala i s nespolehlivostí a neseriózním jednáním partnerů při doručování. To jí vedlo k tomu, že nově i doručování do domu si bude Zásilkovna řešit po vlastní ose. „Zákazník není v těchto případech naštvaný na partnera, ale na mě. Tak teď ukončujeme spolupráci s partnery, a zase se vracím k oné dobré radě spoléhat se sama na sebe. Když se něco stane, tak je to teď už můj řidič a moje vlastní zodpovědnost, kterou přebírám,“ vysvětluje Kijonková.

Jak podnikatelsky i lidsky Kijonkovou formovaly neúspěchy? Co jí pomohlo dosáhnout úspěchu? Poslechněte si celý podcast nebo si pusťte video pro předplatitele.

Video pro předplatitele: Důležité je spoléhat se sama na sebe. I proto spouštím vlastní logistiku při doručování, říká Kijonková

sinfin.digital