Světlo je skvělé médium, jen nikdo moc neví, jak s ním pracovat. Dávám mu život, říká Veselá

Jak dát světlu život, dynamiku a barvy? Těmito otázkami se při svém podnikání zabývá zakladatelka společnosti Tangle Anna Veselá. „Věděla jsem, že chci dělat se světlem. Je to skvělé médium, jen s ním nikdo neumí moc pracovat,“ říká Veselá v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Prvním projektem Tangle byly chytré taneční boty, které umí reagovat na pohyb a dodat vystoupení nový rozměr, dnes je nabídka produktů podle Veselé pestřejší. „Spolupracovali jsme třeba s Prusa Research na projektu synchronizované autonomní 3D tiskové farmy na Expo v Dubaji, zajistili jsme světelné instalace pro nově vznikající pražské bistro, vyrábíme chytrou minimalistickou lampu do domácnosti a dodáváme technologie i do externích produktů,“ vypočítává Veselá firemní aktivity.

Veselá uvádí, že k podnikání přičichla již na střední škole a považuje jej za ideální prostor pro využití toho, že ji baví dělat od všeho něco. „Uvědomila jsem si, že asi nikdy nebudu specialistka na jeden konkrétní obor, ale že je to vlastně výhoda a z toho, že mě baví a jde hodně věcí, mohu naopak vytěžit maximum,“ říká Veselá. „Covid nám vlastně paradoxně pomohl. Mohli jsme si sednout, dohnat vše, co jsme v uplynulém roce nestihli, obstarat si dodavatele, vytvořit komunitu, zajistit předobjednávky a spustit plnohodnotný e-shop,“ popisuje Veselá dopady pandemie na vlastní podnikání.

Co vše lze se světlem dělat a kde můžeme vidět technologie Tangle v akci? A co je podle Anny Veselé důležité pro mladé podnikatelky? Poslechněte si celou epizodu.

Česko a české výrobky mají v Myanmaru dobré jméno. Je na co navazovat, říká Hyniová

SDÍLET
sinfin.digital