V galerii jsem všechno: od hajzlbáby po prezidentku. A všechno mě baví, říká Adámková

Kateřina Adámková bývá často označována za galeristku a umělkyni, ona sama ale říká, že se do těchto škatulek zařadit neumí a tak si vytvořila vlastní kategorii: vizuální vizionářka. Na práci v galerii Art Residence Prague, kterou provozuje, má Adámková nejraději to, že při ní může být vším. „Jsem od hajzlbáby po prezidentku. Dělám všechno s radostí a všechno mě baví,“ říká v nejnovějším díle podcastu Podnikatelka.

Profesní kariéra Kateřiny Adámkové je skutečně pestrá. Podobně jako je pestré i umění, které vystavuje a prodává ve své galerii Art Residence Prague, jejíž součástí je i umělá pláž. „Převzala jsem klasickou galerii zaměřenou na turisty, ale vyrostla jsem ve vyšším kumštu a chtěla jsem z toho vybudovat to, k čemu jsem byla vedena. Postupně mi výtvarno začalo být malé a začala jsem spolupracovat i se skláři,“ vypráví Adámková, která spolupracovala s mnoha umělci včetně například legendárního Bořka Šípka. 

Galeristka přiznává, že za dvacet let podnikání mnohokrát musela zaplatit za omyly, kterých se dopustila. Na to ale podle ní musí být připraven každý, kdo vůbec chce začít podnikat. „Nechodím do práce. Podnikání je pro mě život a musí mě to naplňovat. A tím naplněním není jen výsledek finanční, potřebuji se tam dobře cítit, vidět spokojené lidi a mít nějaký přesah,“ říká Adámková.

Jak to mají Češi se vztahem k umění a nákupu uměleckých děl? A proč při své práci považuje za zásadní i duchovní rozměr? Poslechněte si celý podcast.

V digitální komunikaci se školkami jsem našla díru na trhu, říká Horáčková Seidelová

sinfin.digital