Mládí vpřed! V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Andrea Procházková, Slavomíra Gdovínová a Anna Stárková

Do podcastu PRÁVNIČKY přijala pozvání trojice žen, která patří k zástupkyním profesně nejmladší generace. I přes to se od nich můžeme už dnes mnohému přiučit. Andrea Procházková, Slavomíra Gdovínová a Anna Stárková totiž inspirují své okolí bez ohledu na to, jak čerstvý diplom mají.

Stáž v advokátní kanceláři ani zkušenosti u soudu nebyly pro Andreu Procházkovou to pravé. Našla se až v redakci týdeníku Respekt a díky tomu dnes patří k úzké skupině novinářů – právníků, kteří dokážou zcela unikátně pokrývat právní oblast v českém mediálním prostoru. Klíčové je pro ni ale stále zůstat nohama na zemi. K tomu Andree pomáhá třeba zpětná vazba od editora, který ji vždy „posadí zpět na zem“. Ve své práci se snaží zasáhnout co nejširší skupinu čtenářů a právo jim tak přiblížit. Okolí o ní hovoří jako o velmi schopné, inteligentní a odvážné ženě, která se i v mladém věku dokázala prosadit. Ona sama přiznává, že je velmi složité nastavit si balanc mezi prací a volným časem.

Vliv své práce si Andrea uvědomuje, i proto se snaží všem měřit stejným metrem. „Představuji si, že píšu o svém příbuzném – to proto, abych byla soudná a vždy fér,“ říká. V podcastu PRÁVNIČKY také zmiňuje, že její ideální mentorkou by byla Samantha Power, americká novinářka a diplomatka, která v letech 2013–2017 zastávala úřad velvyslankyně Spojených států amerických při Organizaci Spojených národů.

Slavomíra Gdovínová působí jako Legal Counsel ve společnosti Coca-Cola HBC CZ/SK, kde byla už dvakrát kolegy zvolena „hrdinou měsíce“. Její hlavní devizou je totiž lidský přístup a snaha poradit spolupracovníkům. Ke své současné pozici se dostala podobně jako Andrea, a to po zkušenostech v advokacii i na soudech. Přiznává, že po příchodu do podnikové sféry byly začátky těžké. „Je to prostředí, kde jsem se nikdy předtím nepohybovala a ve škole vás to nenaučí. Sama jsem se musela naučit, jak manažersky fungovat. Jak jednat s lidmi a jak komunikovat efektivně,“ říká s tím, že je sama k sobě velmi kritická. I proto klade velký důraz na zpětnou vazbu. Za svou ideální mentorku by si pak vybrala slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Anna Stárková, advokátní koncipientka v globální právnické firmě White & Case o sobě říká, že je „extremistka, která se inspiruje kolem sebe a má štěstí na lidi s příběhem“. Advokacie pro ni znamená důvěru v kvalitní prostředí a oceňuje hlavně týmovou práci. „Jsem fascinována perfekcí a možností se spolehnout na další členy týmu,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY s tím, že se sama řídí heslem – čím lepší práci odvedu, tím méně práce budou mít kolegové nade mnou. White & Case si vybrala mimo jiné proto, že jí kancelář dává prostor realizovat se a svobodu brát pro bono projekty. Kromě své koncipientské praxe se věnuje akademické a školitelské práci. „Důležitý je pro mě seberozvoj, upřímnost a transparentnost,“ dodává. Za mentorku by si pak vybrala jednu z nejbližších osob, svou kmotru.

Když hoříme, zapalujeme druhé. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Kateřina Šimáčková, Stanislava Hejnová a Olga Kaizar

Hledá se prezident(ka). V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Lenka Bradáčová a Věra Jourová, nejvlivnější ženy v Česku

Před nikým se neohneme. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Anna Šabatová, Vlasta Formánková a Marie Brejchová

SDÍLET
sinfin.digital