Ve Varech hvězdné manýry prostě nefungují, říká ředitel filmového festivalu Kryštof Mucha

Vladimír Piskáček, Eva Hanáková

V Karlových Varech v pátek slavnostně začal 55. ročník filmového festivalu. Svátek filmu po dvouleté pauze dokázal přitáhnout světové hvězdy v čele s Michaelem Cainem a fanouškům nabídnout skoro tolik filmů jako kdysi, v časech před pandemií. Při té příležitosti připomínáme k poslechu podcast Welcome the Future, jehož hostem byl před časem výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha. Versi s videem pro předplatitele najdete v odkazu dole.

WTF s Kryštofem Muchou: video verze pro předplatitele

Proč je karlovarský festival jediným významným festivalem na světě, který se nepřipojil k výzvě progresivistů a neselektuje porotce a režiséry podle jejich pohlaví? 

Jak promění razantní nástup Netflixu a ostatních streamovacích služeb a telekomunikačních operátorů celý filmový průmysl?

Jaká je budoucnost multikin a proč by se jednosálová městská a obecní kina mohla stát významným kulturním stánkem?

Měla by umělá inteligence nahradit Oscary a doporučovat nám filmy místo porotců na festivalech a v soutěžích?  

Jak se stalo, že se filmový producent Harvey Weinstein – obviněný ze sexuálního obtěžování desítek žen – chytil do vlastní pasti a jak to souvisí s Milošem Formanem?

A jak je to s těmi slavnými „zahraničními novináři“, kteří vybírají filmy na Zlatých glóbech a proč žádný z nich není černoch? 

To je jen drobný výběr z témat, která s Kryštofem Muchou probírali v podcastu Welcome the Future Eva Hanáková a Vladimír Piskáček. 

SDÍLET
sinfin.digital