Zlámalová vysvětluje: Proč je kabelka opravdu dobrá investice?

Audioverze

Může být (ne)obyčejná kabelka investiční komoditou? „Může, zvláště když se jedná o módní doplňky nejvyšší cenové kategorie, kde si je žena nekupuje jen pro sebe, ale i pro dceru a vnučku,“ říká ekonomická analytička Lenka Zlámalová.

„Typické jsou mladé Francouzky, které si příliš nekupují rychlou módu, ale své první vydělané peníze dají za svou první vuittonku. Je to jejich první investiční kus. Ony na rozdíl od našich mladých dívek respektují heslo ‚nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci‘,“ poukazuje hlavní komentátorka Czech News Center. 

Lenka Zlámalová v podcastu prozradí, že nejen kabelky, ale i hedvábí a další věci mohou být investiční, proč se někdy na výjimečné věci čeká a proč si je nemůže koupit každý, i když na to má, proč kvůli Číňanům a Japoncům se omezuje počet, který si můžete koupit a také, že luxusní věci se dají využít i jako politické vyjádření – viz. omezení prodeje ruským zákazníkům. 

„Pokud chcete investovat do luxusního zboží, držte se klasického zboží a klasických modelů, které nepodléhají trendům,“ doporučuje Lenka Zlámalová.

sinfin.digital