Antl míří do KŠD, Kolaříková mění kancelář. Lidové noviny zastavily Právo a justici, Nahodil se vrací do advokacie

Jan Januš

VÝBĚR JANA JANUŠE | Začátek roku 2021 je i přes opětovný lockdown protknutý právními personáliemi: dlouholetý šéf Ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl nastupuje do KŠD Legal, právní talent roku 2017 Linda Kolaříková míří do Sedlakova Legal a Tomáš Nahodil se vrací k advokacii po téměř roční zkušenosti z Lidových novin, které s koncem roku 2020 zastavily přílohu Právo a justice. Nové právnické čtení naopak nabízí blog spojený s Právnickou fakultou UK Právo v krizi. A také probíhají významné transakce.

Miroslav Antl patřil svého času k vůbec nejznámějším státním zástupcům a českým právníkům obecně. V poslední 12 letech byl výrazným senátorem a poslední desetiletí rovněž velmi vlivným předsedou Ústavně-právního výboru horní parlamentní komory. V loňských volbách ale neuspěl, nyní se vrací do praxe. Jako svou novou posilu jej koncem loňského roku oznámila kancelář KŠD Legal, která přišla na přelomu let 2018 a 2019 o významnou část své trestněprávní části po odštěpení tdpA a klíčového partnera Lukáše Trojana, jinak také viceprezidenta Unie obhájců. 

S příchodem Antla KŠD Legal slibuje „významné posílení trestněprávní sekce kanceláře“: „Bude se jednat o završení započatého přebudování struktury týmu pro trestní právo a vytvoření velmi silné platformy poskytovaných služeb v této oblasti pro stávající i nové klienty kanceláře a další rozvoj šíře v tomto právním oboru poskytovaných služeb.

Toman bez Devátého, Holásek v Senátu i vznik nových kanceláří. Takový byl v advokacii rok 2020

sinfin.digital