Havel & Partners může opustit další důležitý člověk. A podíl právníků se v Senátu nezvýší ani po volbách

Jan Januš

ADVOKÁTNÍ VÝBĚR JANA JANUŠE | Havel & Partners může kvůli justičnímu konkurzu přijít o Jiřího Kmece, Wolf Theiss zase o Roberta Pelikána. Senát kvůli neúspěšným volbám z právníků opustí zcela jistě Jiří Dienstbier a je otázkou, zda zůstane jen u něj. Platforma Rozumné právo pak tvrdě konstatuje, že „daně v Česku jsou nepřehledné a podnikatelé jsou nepřiměřeně trestáni za chyby“.

V Havel & Partners probíhá určitá „personální obměna“. I když se na trhu spekuluje o tom, co některé odchody znamenají, podle slov řídícího partnera Jaroslava Havla v připravovaném rozhovoru pro INFO.CZ je obměna velmi malá a současné dění ji jen urychlilo. Jak jsme již informovali, ve firmě už například nepůsobí dřívější partneři Petr Sprinz (nově Allen & Overy) a Jan Frey (nově KPMG Legal) a tento týden vyšlo najevo, že odejít může také counsel Jiří Kmec

Stejně jako ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman totiž podle České justice kandiduje na brzy volný post soudce Evropského soudu pro lidská práva, který Česká republika znovu obsadí v souvislosti s končícím mandátem někdejšího místopředsedy České advokátní komory Aleše Pejchala. 

Tlak na soudce jsem nikdy nepřipustil, říká Libor Vávra v prvním z rozhovorů s kandidáty na šéfa Soudcovské unie

sinfin.digital