Šéf advokátní komory Jirousek se dozvěděl, že už to nechce dělat. Rowan Legal jde do aliance a PRK, DLA i bnt hlásí transakce

Jan Januš

VÝBĚR JANA JANUŠE | Advokáty letos čeká tuhý boj o vedení a další směřování České advokátní komory. Byznys ale běží dál, volby nevolby, krize nekrize. I když například Norton Rose ruší místa. A co je nového v Rowan Legal, PRK Partners, DLA Piper, bt či Havel & Partners? Vším vás provede můj aktuální výběr.

Na podzim má po čtyřech letech proběhnout volební sněm České advokátní komory a současnému předsedovi Vladimíru Jirouskovi někteří kolegové podle informací INFO.CZ naznačili, že „už to nechce dělat“. Jak včera napsaly Hospodářské noviny, ve funkci opravdu skončí, podle mluvčí komory Ivy Chaloupkové „další kandidatury již nepřijal“. Nutno rovněž dodat, že komora se proti článku, tedy v jeho jiných částech, ohradila a zveřejnila své přesné reakce.

O slovo se ale také velmi výrazně přihlásila platforma Otevřená advokacie, reprezentovaná bývalým šéfem přílohy Právo a justice Lidových novin Tomášem Nahodilem (který se letos vrátil do advokacie a jenž je ve svých novinových textech a příspěvcích na sociálních sítích zejména v poslední době k advokátní komoře až extrémně kritický) a čtyřmi významnými advokátkami: pirátskou senátorkou Adélou Šípovou, emeritní děkankou Právnické fakulty Masarykovy univerzity Markétou Seluckou a rovněž Lucií Hrdou a Janou Krouman. 

„Chceme Komoru s otevřeným hospodařením, s otevřenou komunikací dovnitř i navenek a otevřenou potřebám advokátů a moderním trendům,“ dočteme se na jejich včera spuštěném webu, který nabízí i propracovaný program založený na digitalizaci, modernizaci a transparentnosti.

Prezident zaslouží pochvalu. Místopředsedou Nejvyššího soudu chce jmenovat Petra Šuka

sinfin.digital