Čeští vojáci uvnitř islamistického pekla: Mise v Mali je nejkrvavější v dějinách OSN | info.cz

Články odjinud

Čeští vojáci uvnitř islamistického pekla: Mise v Mali je nejkrvavější v dějinách OSN

Mali je jednou z nejnebezpečnějších zemí Afriky. Pokus o islamistický převrat se sice s pomocí Západu před pěti lety podařilo odvrátit. Radikálové si ale vybudovali početnou základnu a týden co týden útočí na vojenské cíle i civilní obyvatelstvo. Na misi OSN působí tisíce vojáků různých národností, za pět let jich při akci MINUSMA zemřelo už přes 130. V Mali operují také čeští vojáci, byť v současnosti "jen" jako součást mise EU. Kolik jich je? Čím si v Africe získali respekt? A proč je účast zahraničních vojsk v Mali důležitá? Sledujte nový díl pořadu Proč.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud