Na TV Barrandov je uvaleno 6 správních řízení, Soukup si letos pozval Okamuru už 13krát | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na TV Barrandov je uvaleno 6 správních řízení, Soukup si letos pozval Okamuru už 13krát

720p360p

Politické diskusní pořady šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa rozdělují společnost. Část veřejnosti jeho lidovější projev a nasazení do pozdních večerních hodin vítá, jiní je kritizují kvůli neobjektitě a kontroverzní dramaturgii. Při bližším pohledu je totiž zřejmé, že prostor, který dostávají vybraní politici, neodpovídá výsledkům říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. I proto s televizí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší aktuálně 6 správních řízení, ve kterých jí hrozí až milionová pokuta. Podívejte se na další díl pořadu Proč.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.