Co je to islám? Pravidla, zajímavosti i postoj k ženám přehledně | info.cz

Články odjinud

Od převtělování duší k terorismu. Unikátní projekt INFO.CZ ukazuje islám, jak ho neznáte

Islámu jako náboženství se v západní civilizací děsí stovky milionů lidí. Nepochybně za to může vzestup terorismu v posledních desetiletích, spolu s tím lidé často poukazují také na odlišné kulturní zvyklosti. Tady ale většina argumentů končí. Redakce INFO.CZ ve spolupráci s arabistkou Jitkou Jeníkovou nabízí první ze série unikátních reportáží, ve kterých se za pomoci pokročilé animace budeme snažit proniknout hlouběji pod povrch globálním tématům. V prvním díle se zaměříme právě na islám. Jak vůbec toto náboženství vzniklo? Proč se dvě ústřední skupiny věřících nenávidí skoro až za hrob? V co dohromady 2 miliardy lidí vlastně věří? A proč není muslim jako muslim? 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud