„Vůdcovské“ stanovy ANO a SPD balancují na hraně demokracie: Které části budí kontroverze? | info.cz

Články odjinud

„Vůdcovské“ stanovy ANO a SPD balancují na hraně demokracie: Které části budí kontroverze?

Hnutí ANO a SPD mají na tuzemské poměry neobvyklé stanovy. V několika odstavcích dávají do rukou předsedy až příliš velké rozhodovací pravomoci a kontroverzní je v případě SPD i mechanismus přijímání nových členů. Někteří experti na ústavní právo proto upozorňují, že takto nastavená vnitřní pravidla jsou na samé hranici demokratických principů. Které části jsou nejkontroverznější? Co stojí za takto nastavenými pravidly? A proč je české ministerstvo vnitra k takovým stanovám benevolentní? Sledujte nový díl pořadu Proč.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud