Izraelské stíhačky v noci zaútočily na Sýrii. Způsobily značné škody, Damašek běsní | info.cz

Články odjinud

Izraelské stíhačky v noci zaútočily na Sýrii. Způsobily značné škody, Damašek běsní

Izrael v noci na dnešek podnikl několik náletů a vyslal rakety na oblast kolem města Kutajfa nedaleko syrského hlavního města Damašku. Útok způsobil značné hmotné škody. Oznámila to prostřednictvím syrské státní televize armáda. Mluvčí izraelské armády tvrzení Damašku odmítla komentovat.

Útoky izraelská armáda zahájila v 2:40 místního času (01:40 SEČ) z libanonského vzdušného prostoru. Jeden z letounů zasáhla syrská protivzdušná obrana. Z izraelského vzdušného prostoru byly na oblast následně vystřeleny čtyři rakety, jednu z nich syrská protivzdušná obrana zneškodnila, ale zbylé tři poškodily syrskou vojenskou základnu.

Izrael v minulosti již několikrát zdůraznil, že nedopustí, aby v Sýrii stavil Írán základny a pomáhal tam ve zbrojení radikálnímu libanonskému radikálního hnutí Hizballáh, které stejně jako Teherán stojí ve válce na straně syrského prezidenta Bašára Asada. Loni v srpnu šéf izraelského letectva oznámil, že Izrael podnikl v Sýrii asi 100 náletů. Izraelská armáda nicméně většinou podrobnosti o svých operacích nezveřejňuje.

Syrská armáda zopakovala, že podobné útoky se setkají s tvrdou odvetou a zároveň Izrael obvinila z podporování radikálních skupin v Sýrii.

Exkluzivně z Palmýry autor: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud