Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Útoků na řidiče kamionů dramaticky přibývá. Nebezpečím jsou migranti, zloději i teroristé

Útoků na řidiče kamionů dramaticky přibývá. Nebezpečím jsou migranti, zloději i teroristé

Od loňského roku se zvedl počet útoků na řidiče kamionů, kteří jezdí po evropských silnicích. Čísla navíc mohou být mnohem vyšší, protože ne všichni řidiči napadaní oficiálně ohlásí. V Evropském parlamentu na to upozornila česká eurokomisařka Věra Jourová. Řidiče nenapadají pouze nelegální migranti, kteří se snaží o ilegální překročení hranic, ale i pachatelé organizovaného zločinu, kteří nákladní auta kradou kvůli zisku. V poslední době navíc výrazně roste i riziko odcizení kamionů teroristy.

Na evropských silnicích není zcela bezpečno. Za posledních pět let došlo minimálně k 8 000 případů útoku s tím, že nejvyšší počet incidentů se odehrál v posledních letech.

„Od loňského srpna do letošního srpna stoupl počet útoků na řidiče kamionů o 24 procent. Čísla budou navíc pravděpodobně ještě vyšší,“ řekla při rozpravě v Evropském parlamentu česká eurokomisařka Věra Jourová. Připustila, že sesbírat data není jednoduché, protože ne všichni řidiči napadení ohlásí úřadům. Statistiky proto pocházejí od soukromých asociací.

K útokům dochází nejčastěji na nezajištěných parkovištích, kde řidiči přespávají, nebo na odpočívadlech v okolí dálnic či motorestů.

Řidiči nákladních vozů se nejčastěji stávají terčem útoků migrantů, kteří se pokoušejí ilegálně dostat přes hranice.

„Již v září roku 2015 byly zaznamenány znepokojující případy nejen českých řidičů kamionů, jimž byla v Británii uložena pokuta za to, že v nákladním prostoru převáželi migranty, ačkoliv měli od francouzských policistů potvrzeno absolvování všech povinných kontrol, kdy ani jejich rentgen neobjevil další černé pasažéry,“ vysvětluje český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL/EPP).

INFO.CZ s jedním z těchto řidičů mluvilo. „Připadám si jak ve válečné zóně,“ popsal tehdy v rozhovoru.

Nelegální migranti ale nejsou pro řidiče kamionů jediným nebezpečím, kterému na evropských silnicích čelí. Na nákladní auta totiž neútočí pouze uprchlíci, ale i pachatelé organizovaného zločinu. „Bohužel je nutné dodat, že další hrozbou je možnost odcizení nákladních aut teroristy,“ vysvětluje eurokomisařka Jourová.

720p 360p
Útoky kamionem

Ač za udržování veřejného pořádku a ochranu vnitřní bezpečnosti odpovídají podle unijních pravidel členské státy, instituce EU se spolu s dalšími zainteresovanými stranami v oblasti dopravy snaží podle Jourové hledat dlouhodobé řešení, jak nebezpečí zmírnit a omezit. V Evropské komisi proto nyní vzniká studie, která by měla pomoci najít vhodná místa na hlavních dálničních tazích v Evropě, kde by v budoucnosti měla vzniknout bezpečná parkoviště. K dispozici je také dotace ve výši 30 milionů eur a plán na vznik informačních materiálů včetně webové stránky pro řidiče.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1