Drama při hlasování Zemana: Je Putinova děvka, křičela na něj polonahá demonstrantka

Info.cz, adk

12. 01. 2018 • 16:12

Hlasování Miloše Zemana v prezidentských volbách narušila polonahá žena. Ta k prezidentovi přiskočila ve chvíli, kdy mířil k volební komisi. Ženu poté odvedla policie, Zeman po několika minutách v hlasování pokračoval. Uvedl, že je poctěn, protože ho napadla aktivistka skupiny Femen, která nedávno napadla také papeže.

Zeman volil v nově zřízené volební místnosti v přízemí. Minule musel do schodů a očividně mu to dělalo problém. Tentokrát tahle překážka odpadla, ale na prezidenta zaútočila žena, která na něj zakřičela v angličtině, že je „Putinova děvka". Zeman zakolísal, ale ustál to a ženu zpacifikovala ochranka, popisuje atmosféru z místa reportér INFO.CZ Adam Kotrbatý.

Zeman pak odvolil znova a útočnici označil za členku hnutí Femen. Po odvolení dodal, že vysoká volební účast je důležitá, ale neměla by být 103 procent jako v Severní Koreji - to už je trochu podezřelé, řekl.

Případ už řeší policie

Případem se bude zabývat pražská policie. Bude rozhodovat, zda žena spáchala přestupek, nebo trestný čin.

Aktivistku z hnutí Femen ve volební místnosti zadrželi policisté z Útvaru pro ochranu prezidenta. Mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht ČTK řekl, že bude předána pražským kolegům, kteří se budou dál případem zabývat. "Žena je podezřelá z protiprávního jednání," podotkl Habenicht.

Hulan potvrdil, že pražští policisté případ převezmou. „Policisté budou všechno důkladně prověřovat," nastínil další postup Hulan.

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

SDÍLET

Nejnovější podcasty

PODCASTY

Všechny originální pořady INFO.CZ ve vašich sluchátkách