Realisté postavili vlastního kandidáta proti Zemanovi. Hynek získal podporu poslanců

lup

Strana Realisté získala podporu pro svého prezidentského kandidáta Jiřího Hynka. Šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu oznámil, že má podpisy 22 poslanců a včera byla jeho kandidatura podána na ministerstvu vnitra. Dál chce sbírat i podpisy mezi lidmi, těch podle svého odhadu má přes 15 tisíc.

Hynek uvedl, že jeho kandidaturu podpořilo 22 poslanců napříč politickým spektrem. „Nejvíce je poslanců z výboru pro obranu, ale mám i poslance z výboru pro bezpečnost, z hospodářského výboru...“ vypočítával šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu, který na bezpečnostní tematice při své politické činnosti hojně staví. Celkem se jedná o zákonodárce pěti stran.

Ohleduplnost stranou. Realisté slibují republiku pod hlavněmi, voliče lákají na kontroverzní heslo

Hynek připomněl svoje rozhovory s „mentorem“ strany Petrem Robejškem. Ten ho prý kdysi přesvědčoval, že prezident musí mít tři schopnosti: konat v národním zájmu, být dobrým velitelem armády a přispívat k tvorbě národního bohatství skrze ekonomickou diplomacii, což prý Hynek dokáže. O své kandidatuře nikdy nepochyboval, jak dopoledne sdělil novinářům.
3651418:article:true:true:true
Hynek podporuje členství Česka v NATO, nesouhlasí naopak s přijetím eura, jak řekl v nedávném rozhovoru s ČTK. Přál by si také, aby se Evropská unie vrátila ke kořenům. „Byla to výborná myšlenka a výborně by to fungovalo, kdyby z toho náhodou evropští úředníci nezačali dělat něco, co je neřiditelné, něco, co nerespektuje přání jednotlivých členů Evropské unie a co se dle mého názoru řítí do záhuby,“ řekl.

Tohle jsou největší bizáry voleb. Jenže se jim nejde jen smát. Glosa M. Žižkové


Po získání nominace se zaměří na financování kampaně. Požádat o podporu chce své příznivce, ale oslovit plánuje i "významné hráče". Uvedl, že v některých kruzích je dostatečně znám a některé lidi tak nepotřebuje přesvědčovat, že je vhodným kandidátem.

Působení dosavadního prezidenta Miloše Zemana nechce známkovat. „V tom, co udělal, je spousta pozitivního, na co bych chtěl navázat. To, co se mi nelíbilo, si nechám pro sebe, a dělal bych to jinak,“ řekl.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.SDÍLET
sinfin.digital